Kambodža

Kambodža yra Pietryčių Azijos šalis, esanti į rytus ir į šiaurės rytus nuo Tailando. Kažkada tai buvo galinga khmerų imperija, tačiau po Ankoro žlugimo 1431 m. ji prarado savo galią. XIX amžiuje Kambodža buvo kolonizuota prancūzų, o nepriklausomybę pasiekė tik 1953 m. Vėliau šalį apėmė pilietinis karas ir ji patyrė žiaurų Raudonųjų khmerų valdymą. 1993 m. Kambodžą pradėjo valdyti teisėtai išrinkta valdžia ir šalis vėl pradėjo po truputį atsiverti pasauliui.

Kambodža

Kambodža pritraukia vis daugiau turistų, nes jie vėl atranda čia stūgsančias didingas šventyklas ir vaizdingus šalies paplūdimius. Turistiniai miestai sparčiai vystosi, tačiau keliauti į nuošalesnes vietoves vis dar gali būti pakankamai sudėtinga.

Lankytinos vietos Kambodžoje

Pnompenis - Kambodžos sostinė, įsikūrusi šalies viduryje trijų upių santakoje, viena iš kurių yra galingasis Mekongas. Pnompenis yra žavingas ir ramus miestas, kuriame rasite kolonijinius Prancūzijos pastatus ir Ankoro monumentinę architektūrą. Sostinėje yra daug įdomių turistinių vietų, tokių kaip Karališkieji rūmai, Sidabrinė pagoda, Nacionalinis muziejus, Wat Phnom šventykla ir Choeng Ek žudynių laukai.

Pnompenis

Siemreabas - vartai į Ankoro archeologinį parką, kuriame yra įspūdingi senovės khmerų civilizacijos griuvėsiai. Angkor Wat ir kitos aplinkinės šventyklos yra pasaulinio paveldo objekto, kuris yra didžiausias pasaulyje religinis kompleksas, dalis.

Siemreabas - Ankoras

Sihanukvile - didžiausias Kambodžos paplūdimio miestas pietinėje pakrantėje. Sihanukvile turistams siūlo balto smėlio paplūdimius, šiltus Tailando įlankos vandenis bei labai ramią paplūdimio miesto atmosferą.

Batambangas - antras pagal dydį Kambodžos miestas, populiarus tarp keliautojų dėl apylinkėse esančių senovinių šventyklų ir liūdnai pagarsėjusio bambuko geležinkelio.

Kambodžos Viza

Lietuvos piliečiams keliaujant į Kambodžą reikalinga viza.

Turistinė Viza

Turistinę vizą galima gauti Kambodžos ambasadose ar konsulatuose. Turizmo vizos galioja vienam apsilankymui iki 30 dienų. Turistinės vizos gali būti pratęstos. Kreipiantis dėl vizos reikia turėti bent 6 mėnesius galiojantį pasą, 1 arba 2 nuotraukas ir pinigų vizos mokesčiui sumokėti. Mokėjimas JAV doleriais dažniausiai yra geriausias pasirinkimas, nes mokant vietinėmis valiutomis jie siūlo labai blogą keitimo kursą.

Visa on Arrival

Visa on Arrival galima gauti Pnompenio ir Siemreabo tarptautiniuose oro uostuose bei visuose šešiuose sienos perėjimo punktuose atvykstant iš Tailando. Visa on Arrival turėtų kainuoti 30 JAV dolerių.

Kambodžos Viza

E-Visa

Daugelio šalių piliečiai gali kreiptis dėl "e-Visa" internetu. Vizą gausite kaip PDF failą el. paštu ir turėsite atspausdinti dvi kopijas – po vieną įvažiavimui į šalį ir išvykimui. "E-Visa" kainuoja 37 JAV dolerius.

E-Visa galioja tik atskrendant į Kambodžą ir pagrindiniame Tailando-Kambodžos sienos perėjimo punkte Aranyaprathet / Poipet, kuris yra pakeliui iš Bankoko į Siemreabą.

Kaip nuvykti į Kambodžą

Iš Tailando į Kambodžą nuvykti galima skrendant lėktuvu arba vykstant žeme.

Sienos kirtimas Tailandas - Kambodža

Skrydžiai į Kambodžą

Kambodžoje yra tik du tarptautiniai oro uostai - Pnompenyje ir Siemreabe.

Tiesioginiai skrydžiai jungia Pnompenio tarptautinį oro uostą (PNH) su Bankoku. Žemų kainų vežėjas AirAsia skraido iš Bankoko Don Mueang tarptautinio oro uosto (DMK), o Bangkok Airways siūlo skrydžius iš Suvarnabhumi oro uosto (BKK).

Tiesioginiai skrydžiai jungia Siem Reap - Angkor tarptautinį oro uostą (REP) su Bankoku. Bangkok Airways ilgai turėjo monopolį tiesioginiams skrydžiams tarp Bankoko ir Siemreabą, tačiau dabar šį maršrutą taip pat aptarnauja Thai Smile ir AirAsia, ženkliai sumažinusios skrydžių kainą.

Kelionė į Kambodžą sausuma

Galima keliauti tiesioginiu autobusu iš Bankoko į Siemreabą. Šiek tiek greitesnis variantas yra  mikroautobusas iš Bankoko į Siemreabą.

Jei iš Bankoko norite keliauti tiesiai į Kambodžos sostinę, rinkitės vieną iš variantų - autobusą iš Bankoko į Pnompenį arba mikroautobusą iš Bankoko į Pnompenį.

Tarptautiniai autobusai iš Bankoko į Siemreabą ir Pnompenį išvyksta iš Ekkamai autobusų stoties.

Kambodžos Visa on Arrival išduodama visuose šešiuose sienos perėjimo punktuose keliaujant iš Tailando į Kambodžą:

  • Aranyaprathet / Poipet sienos perėjimo punktas - judriausias sienos kirtimo punktas pakeliui iš Bankoko į Siemreabą.
  • Had Lek / Koh Kong sienos perėjimo punktas – naudojamas keliaujant iš Rytų Tailando salų į Kambodžos pakrantę.
  • Chong Sa-Ngam / Choam sienos perėjimo punktas – netoliese buvusios Raudonųjų khmerų tvirtovės Anlong Venge.
  • Ban Pakard / Phsar Prum sienos perėjimo punktas – sujungia Rytų Tailandą su Batambangu ir Siemreabu.
  • Ban Leam / Daun Lem sienos perėjimo punktas - artimiausias perėjimo punktas keliaujant iš Tailando į Batambangą.
  • Chong Jom / O'Smach sienos perėjimo punktas – dar vienas sienos kirtimo punktas, sujungiantis Šiaurės rytų Tailandą su Šiaurės vakarų Kambodža, netoli Siemreabo.

Tvarkaraščiai ir bilietai

Transporto kelionei į ir po Kambodžą tvarkaraščius rasti bei bilietus internetu įsigyti galite pasinaudoję šia paieškos forma.

Powered by 12Go Asia system

Orai Kambodžoje

Kambodžos klimatas yra tropinis, o oras šiltas arba karštas ištisus metus. Klimatas dominuojamas kasmetinio musono ciklo, kuris lemia drėgnąjį ir sausąjį sezoną.

Drėgnasis sezonas Kambodžoje trunka nuo birželio iki spalio, kai pietvakarių musonas atneša lietų iš vandenyno į Kambodžą. Rugsėjis yra drėgniausias mėnuo Kambodžoje.

Sausasis sezonas Kambodžoje trunka nuo lapkričio iki gegužės, kai šalį užplūsta sausas oras. Karščiausi mėnesiai Kambodžoje tęsiasi nuo kovo iki gegužės. Sauso sezono šaltesnioji dalis (nuo lapkričio iki vasario) yra pats užimčiausias turizmo sezonas Kambodžoje.