Įspūdingiausios budistų šventyklos Bankoke

Bankoke yra daugiau nei 400 tajų budistų šventyklų, dar vadinamų "wat". Pačios gražiausios iš jų, kurias yra būtina pamatyti, jei tik Tailando sostinei skiriate kiek daugiau laiko, pateikiamos čia.

Wat Phra Kaew (Smaragdinio Budos šventykla)

Wat Phra Kaew arba Smaragdinio Budos šventykla, yra laikoma svarbiausia ir švenčiausia budistų šventykla Tailande. Šventykla įsikūrusi Rattanakosino saloje, istoriniame Bankoko centre, Didžiųjų Rūmų (Grand Palace)  komplekso teritorijoje.

Smaragdinis Buda, labiausiai Tailande garbinama Budos statula, yra saugoma Wat Phra Kaew šventykloje. Statula yra tik apie 2 pėdų aukščio ir yra iškalta iš vientiso nefrito bloko.

Wat Phra Kaew šventykla ir Didieji Tailando rūmai (Grand Palace) yra išskirtinis lankytinas objektas Bankoke dėl savo įkvepiančios architektūros ir istorinės reikšmės (šis kompleksas buvo įkurtas 1782 m., kuomet buvo įkurtas ir Bankokas). Visas kompleksas paprastai yra pilnas turistų, bet tai vis tiek yra nuostabi vieta apsilankyti svečiuojantis Bankoke.

Wat Phra Kaew (Smaragdinio Budos šventykla)  

Wat Pho (Gulinčio Budos šventykla)

Wat Pho, taip pat žinoma kaip Gulinčio Budos šventykla, yra Budistų šventykla, esanti Rattanakosino saloje, istoriniame Bankoko centre, į pietus nuo Didžiųjų rūmų (Grand Palace).

Šventykla yra garsi savo didžiule auksu padengta 46 metrų ilgio Gulinčio Budos statula. Wat Pho šventykloje taip pat saugomas didžiausias skaičius Budos statulų visame Tailande. Šventykla yra žinoma kaip tradicinio tajų masažo gimimo vieta. Masažo šioje šventykloje ne tik mokoma, bet jis čia ir praktikuojamas, todėl Wat Pho yra puiki vieta norint pasimėgauti tikrai kokybišku tradiciniu tajų masažu.

Wat Pho (Gulinčio Budos šventykla)

Wat Arun (Aušros šventykla)

Wat Arun, arba Aušros šventykla, yra budistų šventykla, esanti vakariniame Chao Phraja upės krante, beveik tiesiai priešais Wat Pho. Dėl savo neįprastos išvaizdos ir vietos paupyje, Wat Arun yra ne tik viena nuostabiausių šventyklų Bankoke, bet ir vienas iš žinomiausių sostinės bei viso Tailando objektų.

Pagrindinis Wat Arun išskirtinis bruožas - šventyklos centrinis prangas (khmerų stiliaus pagoda), kuris yra apie 80 metrų aukščio bei visas inkrustuotas spalvotomis porceliano šukėmis. Pagrindinio prango kampuose yra keturi mažesni prangai.

Ant centrinio prango galima užkopti stačiais jo išorėje esančiais laiptais ir taip ne tik iš arčiau susipažinti su meniškomis porceliano inkrustacijomis, bet ir pasimėgauti iš ten atsiveriančiais Chao Phraja upės vaizdais.

Wat Arun (Aušros šventykla)

Wat Saket (Auksinis kalnas)

Wat Saket arba Auksinio kalno šventykla yra Budistų šventykla Bankoke, įsikūrusi netoliese istorinio karališkojo miesto. Šventykla yra garsi savo Auksiniu kalnu arba Phu Khao Thong – neaukšta dirbtine kalva, esančia Wat Saket šventyklos komplekse.

Auksinio kalno viršūnėje stūkso 58 metrų aukščio auksinė stupa (chedi). Daugiau nei 300 neaukštų laiptelių, supančių kalną, veda į jo viršūnę, nuo kurios atsiveria Bankoko stogų vaizdai.

Wat Saket (Auksinis kalnas)

Wat Traimit (Auksinio Budos šventykla)

Wat Traimit arba Auksinio Budos šventykla yra budistų šventykla, esanti Bankoko Kinų kvartale, netoliese Hualampong geležinkelio stoties. Ši šventykla yra garsi joje saugoma didžiule auksine Budos statula. Auksinio Budos statula, vadinama Phra Phuttha Maha Suwana Patimakon, yra pagaminta iš 5,5 tonos gryno aukso ir yra didžiausia gryno aukso Budos statula visame pasaulyje.

Wat Traimit (Auksinio Budos šventykla)

Wat Benjamabophit (Marmurinė šventykla)

Wat Benjamabophit arba Marmurinė šventykla yra budistų šventykla, įsikūrusi netoli Chitlada rūmų Dusito rajone, Bankoke. Šventykla taip vadinama dėl baltos Italijos marmuro, kuris buvo naudojamas jos statybai. Wat Benjamabophit yra viena iš gražiausių Bankoko šventyklų ir pati moderniausia karališkoji šventykla Tailando sostinėje. Šios šventyklos architektūroje pastebima ir Europos dizaino įtaka.

Galerijose, esančiose aplink įšventinimo salę, rasite 52 senovines įvairių stilių Budos statulas, todėl čia tikrai gera vieta susipažinti su įvairiais senoviniais budistų meno stiliais bei įžvelgti skirtumus tarp Ajutajos, Sukotajaus ir kitų periodų meno.

Wat Benjamabophit (Marmurinė šventykla)

Wat Suthat ir Sao Ching Cha (Didžiosios sūpynės)

Wat Suthat yra viena iš svarbiausių ir viena iš seniausių budistų šventyklų Bankoke. Ši aukščiausios pirmosios klasės karališkoji šventykla yra įsikūrusi istoriniame Bankoko centre, šiek tiek į rytus nuo Sanam Luango (Karališkojo lauko). Šventyklos įšventinimo salė yra viena didžiausių Tailande ir yra nuostabus sienų tapybos pavyzdys.

Wat Suthat šventykla taip pat yra žinoma dėl Didžiųjų sūpynių (Giant Swing), stovinčių prie įėjimo į šventyklą. Didžiosios sūpynės, vadinamos Sao Ching Cha, yra raudona, 20 metrų aukščio Brahmanų religinė struktūra, kuri anksčiau buvo naudojama ceremonijose.

Wat Suthat

Wat Ratchanatdaram - Loha Prasat (Metalinė pilis)

Wat Ratchanatdaram šventykla, geriausiai žinoma kaip Loha Prasat arba Metalinė pilis, yra labai unikali budistų šventykla, esanti netoli istorinio Bankoko miesto centro, greta Wat Saket (Auksinio kalno) šventyklos.

Loha Prasat yra 36 metrų aukščio daugiapakopė struktūra, kurios 37 metalinės smailės simbolizuoja 37 žingsnius, reikalingus nušvitinimui budizme pasiekti. Daugelis bokštus laikančių kolonų skaičius pastato pirmame aukšte sukuria koridorius, kuriuose galima rasti parodos ekspoziciją ir vienuolių meditacijos celes. Taip pat galima užlipti į Loha Prasat pastato viršų ir mėgautis apylinkių bei Auksinio kalno šventyklos vaizdais.

Wat Ratchanatdaram

Planuodami apsilankyti šiose įspūdingiausiose Bankoko budistų šventyklose, susipažinkite su Lankymosi Tailando šventyklose etiketu.