Orai Pukete

Puketas yra sala Andamanų jūroje, plytinčioje Pietų Tailando vakarinėje pakrantėje.

Pukete yra du sezonai - drėgnasis ir sausasis.

Sausasis sezonas

Sausasis sezonas didžiausioje Tailando saloje tęsiasi nuo lapkričio iki balandžio. Pukete orai geriausi yra nuo lapkričio iki kovo mėnesio. Šiuo laikotarpiu vėsinantis vėjas išlaiko karštį įlankoje, o oro drėgnumas yra pakankamai nedidelis. Nuo kovo iki gegužės temperatūra kyla, kadangi vėsinantis vėjas dingsta, o oro drėgnumas sparčiai kyla. 

Lietaus sezonas

Balandį dažniausiai prasideda musoniniai orai ir lietaus sezonas, kuris dažnai tęsiasi iki pat spalio. Lietingiausi mėnesiai Pukete paprastai yra rugsėjis ir spalis. Kitais mėnesiais lietus dažnai pasirodo trumpomis, smarkiomis popietinėmis liūtimis.

Geriausias laikas kelionei

Norėdami pasirinkti, kada geriausias laikas kelionei į Puketą, susipažinkite su kasmėnesiniais šios salos orų reitingais.

★★★★★ - Sausis
★★★★★ - Vasaris
★★★★☆ - Kovas
★★★☆☆ - Balandis
★★★☆☆ - Gegužė
★★★☆☆ - Birželis
★★★☆☆ - Liepa
★★☆☆☆ - Rugpjūtis
★★☆☆☆ - Rugsėjis
★★☆☆☆ - Spalis
★★★☆☆ - Lapkritis
★★★★★ - Gruodis

Puketas metų bėgyje pasižymi panašiomis oro sąlygomis kaip ir visa vakarų pakrantė, kadangi visų ten esančių salų ir kurortų orus įtakoja Andamanų jūra. Temperatūra ir oro sąlygos čia gali skirtis atskiromis dienomis, bet ilguoju laikotarpiu tai nėra ženkliai pastebima, todėl planuojant kelionę galima nesukant galvos rinktis ir kitas netoliese esančias vietoves.

 

Apsilankę Pukete ketinate savo kelionę tęsti šiaurės kryptimi ar vykti į rytinės pakrantės salas? Pasitikrinkite, kada yra geriausias laikas keliauti į kitas Tailando vietoves ir pasirinkite kelionės kryptį atsižvelgdami į oro sąlygas.