Kruizai Čao Praja upe Bankoke - Loy Nava vakaro kruizas

Leistis į kruizą Čao Praja (Chao Phraya) upe, yra puikus būdas pamatyti Bankoką iš visai kito kampo. Kruizų su vakariene pasirinkimas čia tikrai platus, o mes išbandėme vieną iš labiau išskirtinių - Loy Nava Dinner Cruise.

Loy Nava Dinner Cruise 

Loy Nava kasdien organizuoja 2 kruizus su vakariene – 18 valandą (saulėlydžio kruizas) ir 20 valandą 10 minučių (naktinio Bankoko kruizas).

Kruizas

Nors Loy Nava siūlo nemokamą pervežimą iš kai kurių Bankoko centre esančių didesnių miestų, mes nusprendėm nusigauti ten savo jėgomis ir prieplaukoje pasirodėme apie 17.40, kaip tik prieš saulėlydžio kruizą. Vos atvykus į prieplauką, kuria naudojasi ir maršrutiniai laivai, kursuojantys Čao Praja (Chao Phraya) upe, mus pasitiko Loy Nava darbuotojai, kurie iš tikrųjų buvo svetingi ir puikiai mus aptarnavo viso kruizo metu.

Loy Nava Dinner Cruise

Į Loy Nava kruizo laivą įsėdome Si Phraya prieplaukoje apie 18 valandą. Laivas ganėtinai nedidelis, bet iš tikrųjų žavingas. Kruizas vyksta elegantišku tradiciniu mediniu laivu, kuris sukūrė ypatingą atmosferą vakarienei.

Loy Nava Dinner Cruise

Laive mus pasitiko tradiciniais tajų apdarais pasipuošusi mergina ir įteikė šias gėlių girliandas bei palydėjo prie mums paskirto staliuko.

Loy Nava Dinner Cruise

Mūsų kruizo dieną užimti buvo tik 4 staliukai ir buvo mažiau nei 10 svečių, dėl ko atmosfera čia buvo dar jaukesnė.

Loy Nava Dinner Cruise

Gavome staliuką laivo priekyje, tad galėjom netrukdomai mėgautis naktiniais Čao Praja upės ir Bankoko senamiesčio vaizdais. Kadangi visi staliukai šiame Loy Nava kruize išdėstyti prie laivo borto, neteks nusivilti net jei ir būsite pasodinti tolėliau, nes turėsite galimybę matyti daugybę įžymių istorinių Bankoko objektų, tokių kaip Wat Arun ir Wat Pho šventyklos ar Didieji rūmai.

Loy Nava Dinner Cruise

Loy Nava Dinner Cruise

Pramogos kruize

Pramoginė Loy Nava kruizo dalis yra tikri tradiciniai tajų pasirodymai, kurie prisideda prie ypatingos atmosferos kūrimo laive. Jei tikitės šou su daug judesio, teks nusivilti, bet jei norite tiesiog romantiškai praleisti vakarą, tai bus pats tas.

Viso kruizo metu laivo priekyje mergina grojo tradicinę tajų muziką tradiciniu Tailando muzikos instrumentu, vadinamu “Khim”.

Loy Nava Dinner Cruise

Kruizo metu dvi vietinės merginos surengė ir keletą klasikinio tajų šokio pasirodymų. Visos pramogos šiame kruize priartina prie Tailando kultūros.

Loy Nava Dinner Cruise

Maistas kruize

Mums pati geriausia Loy Nava kruizo dalis, žinoma, buvo maistas.

Galima pasirinkti iš Tailando tradicinio, Tailando jūros gėrybių arba Tailando vegetarinio meniu. Mums buvo tiekiami patiekalai pusiau iš Tailando tradicinio, pusiau iš jūrų gėrybių meniu. Nors su Tailando virtuve esam pažįstami iš labai arti, buvo tokių patiekalų, kurių iki tol bent vienam iš mūsų neteko ragauti.

Loy Nava Dinner Cruise

Loy Nava kruize tiekiamas maistas iš tikrųjų gerai paruoštas, neįtikėtinai skanus, o vakarienės pabaigoje tikrai jautėmės pilnai pasisotinę. Visi patiekalai buvo patiekiami paeiliui – užkandžiai, sriuba, pagrindiniai patiekalai ir galiausiai desertas. Tai tikrai išskiria Loy Nava iš kitų Bankoko kruizų, kadangi didieji Čao Praja upė kruizai paprastai maistą pateikia bufetu.

Gražus patiekalų pateikimas neabejotai žadina apetitą.

Loy Nava Dinner Cruise

Gėrimai į kruizo kainą nėra įskaičiuoti, bet juos galite užsisakyti po vieną arba paketais, leidžiančiais sutaupyti. Gėrimų kainos – pakankamai normalios, kaip kruizui.

Loy Nava Dinner Cruise

Užkandžiai

Ant grotelių keptas kiaulienos satajas su žemės riešutų padažu

Marinuota vištiena Pandano lape su slyvų padažu

Pomelo su šviežiu kokosu, patiektas ant Betelio lapo

Tunas su lėtai troškinu vienmetės paprikos džemu

„Spring Rolls“ suktinukai su lašiša

Loy Nava Dinner Cruise

Sriuba

Galite pasirinkti iš sezoninių Tailando daržovių sriubos ir pačios populiariausios Tailando virtuvės sriubos - Tom Yum Gung. Mes pasirinkome Tom Yum Gung ir tikrai nenusivylėme, nes sriuba buvo tikrai skani ir joje puikiai derėjo saldumas, rūgštumas, sūrumas ir aštrumas.  Vienintelis minusas, jog sriuba buvo patiekta nepakankamai karšta.

Loy Nava Dinner Cruise

Pagrindiniai patiekalai

Pagrindiniai patiekalai patiekiami tajų stiliumi, t.y. visi patiekalai ant stalo patiekiami vienu kartu, kad galėtumėte mėgautis jais dalindamiesi.

Loy Nava Dinner Cruise

Garuose virti jazmininiai ryžiai ir organiški natūralūs rudieji ryžiai

Aliejuje kepti traškūs krevečių pyragėliai su palmių cukraus padažu

Aliejuje kepti traškūs kiaulienos pyragėliai su palmių cukraus padažu

Pietietiškas Masamano jautienos karis

Tailandietiškas žaliasis vištienos karis

Austrių padaže kepintos daržovės

Keptos antienos salotos su saldžiu tamarindų padažu

Dory žuvis su laimų ir čili padažu

Moliuskų salotos

Ant žarijų keptos krevetės ir midijos su aštriu padažu

Loy Nava Dinner Cruise

Desertas

Citrininis varškės pyragėlis su tailandietišku miniatiūriniu bananu

Paukščio lizdas iš saldžiojo taro ir paukštelis iš ryžių miltų

Tailando sezoninių vaisių salotos

Tailando vėliavos spalvų želė iš granatų, kokosų kremo ir „Butterfly Pea“ gėlės

Mango ir lipniųjų ryžių sušiai

Auksiniai kiaušinio trynio lašeliai

Šviežias ananasas

Loy Nava Dinner Cruise

Kava arba arbata

Mūsų įspūdžiai

Loy Nava vakarienės kruizas upe trunka apie 2 valandas. Jo metu plaukiant Čao Praja upe galima pasimėgauti vaizdais ir pagauti ne vieną puikų kadrą, kadangi ši svarbiausia Bankoko upė naktį daug gražesnė nei dieną.

Jei norite pasimėgauti saulėlydžio spalvomis, rinkitės 18 valandos kruizą, kaip padarėm mes.

Loy Nava Dinner Cruise

Jeigu plauksite 20.10 valandos kruizu, visos šalia upės esančios įžymiosios vietos jau bus vaizdingai apšviestos.

Loy Nava Dinner Cruise 

Bendrai paėmus, Loy Nava kruizas pranoko mūsų lūkesčius.

Visas vakaras buvo ypatingas ir tikrai nebuvo dėl ko skųstis. Kruizas vyksta gražia medine barža, kuri yra tradicinė ir išsiskiria iš kitų laivų Čao Praja upėje. Maistas kruize buvo tikrai skanus ir jo bent jau mums pilnai pakako. Supantys Bankoko vaizdai – įspūdingi, o visa atmosfera turi kažką ypatingo.

Loy Nava Dinner Cruise

Loy Nava kruizą rekomenduotume norintiems Bankoką pamatyti iš kito kampo ir pasimėgauti įvairiais Tailando virtuvės patiekalais autentiškoje aplinkoje. Poroms turėtų ypač patikti toks romantiškos vakaro praleidimo Bankoke būdas.

Kruizo kaina

Toks kruizas tikrai yra ne pigus, tad nelabai tiks taupiems keliautojams.

Loy Nava kruizo bilietų kainos:

  • Standartinė Loy Nava vakarienės kruizo kaina yra 2295 THB (apie 60 EUR) žmogui.
  • Už vaikus nuo 5 iki 15 metų mokama pusė kainos.
  • Vaikai iki 5 metų į kruizą priimami nemokamai.

Gan ženkliai sutaupyti galima užsisakant Loy Nava kruizą internetu

Kaip ten nuvykti

Loy Nava kruizas siūlo nemokamą paėmimą iš pagrindinių viešbučių centriniame Bankoke. Į laivą galima įsėsti Si Phraya prieplaukoje, Taksino tilto prieplaukoje ir iš paupyje įsikūrusių viešbučių Peninsula ir Millennium Hilton.

Kaip nuvykti į Si Phraya prieplauką (N3)

Vykite MRT Metro iki Hua Lamphong stoties ir tada eikite Mahaphuruttharam gatve bei pasukite į dešinę Si Phraya sankryžoje. Atstumas yra 1,2 km, tad pėsčiomis užtruksite apie 15-20 minučių. Kitu atveju galite rinktis taksi motociklą (20 THB) arba tuk-tuk’ą (kaina derinama).

Važiuokite autobusu  Nr. 36, 45, 93, 187, 514 iki Si Phraya ir tada paėjėkite iki prieplaukos, kuri įsikūrusi tarp River City ir Royal Orchid Sheraton viešbučio.

Plaukite Čao Praja upe kursuojančia maršrutine valtimi iki Si Phaya prieplaukos (Nr. 3).

Važiuokite Taksi iki Royal Orchid Sheraton viešbučio, nes prieplauka įsikūrusi visiškai greta jo.

Paėmimo laikas iš šios prieplaukos: 18.00 ir 20.10.

Kaip nuvykti iki Taksino tilto prieplaukos

Važiuokite BTS SkyTrain iki Saphan Taksin stoties ir eikite tiesiai link Taksino tilto, prieplauka vadinasi „Hotel Shuttle Boat Pier“.

Paėmimo laikas iš šios prieplaukos: 17.30 ir 20.20.