Siam Niramit Šou Bankoke

Siam Niramit Šou dažnai įvardijamas kaip pasirodymas, kurį Tailande besisvečiuojantys turistai tiesiog privalo pamatyti. Taigi ir mes vieną vakarą nusprendėme pasinaudoti proga ir aplankyti šį intriguojantį tajų kultūros šou Bankoke

Siam Niramit Šou Bankoke

Siam Niramit yra didelis ir modernus šou Bankoke, kuriame pasirodymą atlieka daugiau nei 100 scenoje pasirodančių aktorių, pasirodymo eigoje pakeičiančių apie 500 skirtingų kostiumų. Šou organizuojama 2000 vietų teatro, kuris neretai būna visiškai užpildytas, scenoje.

Pavadinimas "Siam Niramit" kilęs iš žodžio “Siamas”, kuris yra Tailando Karalystės pavadinimas nuo Ajutajos periodo, ir tajų kalbos žodžio “Niramit”, reiškiančio “sukurtas magijos”. Šou vaizdingai pristato Tailando istoriją, Tailando kultūrą, tradicijas, gyvenseną ir Siamo žmonių tikėjimus, o taip pat ir įspūdingus Tailando festivalius.

Siam Niramit Šou Bankoke

Siam Niramit Teatras randasi Thiam Ruam Mit kelyje, netoliese Tailando Kultūros Centro, o jį patogiai pasiekti galima MRT (Metro). Kadangi šou tvarkaraštis paprastai sutampa su Bankoko piko valandomis, kelionė MRT gali būti greičiausias būdas nusigauti iki Siam Niramit. Būtent dėl to mes pasirinkome būtent šią viešąjį transportą vietoje kelionės taksi. Kadangi prie MRT stoties jau laukė į šou gabenantis nemokamas mikroautobusas, kelionė ten nesukėlė visiškai jokių rūpesčių.

Kadangi užsisakant Siam Niramit Šou bilietus internetu (ne oficialiame puslapyje, bet pas tarpininkus, tokius kaip Trazy.com), jie yra gerokai pigesni nei perkant vietoje, būtent taip juos ir užsisakėm. Užsisakę internetu tiesiog gavom rezervacijos patvirtinimą į el. paštą, kurį nuvykę į vietą tiesiog parodėm telefone ir gavom savo tikruosius bilietus bei maisto kuponą restoranui. Viskas paprasta.

Siam Niramit Šou Bankoke

Apsilankymas Siam Niramit susideda iš 3 dalių:

  • Vakarienės (pasirinktinai)
  • Išankstinės programos
  • Pagrindinio šou

Vakarienė

Siam Niramit vakarienės bufetas yra patiekiamas Sawasdee Restorane. Čia erdvu ir tikrai švaru. Restoranas padalintas į keletą sektorių, kad būtų paprasčiau suvaldyti čia apsilankančią minią.

Siam Niramit Šou Bankoke

Nors buvo tekę skaityti internete nusiskundimus, jog kažkam teko sėdėti prie vieno stalo kartu su turistų grupėmis, mes buvom palydėti prie atskiro mums priskirto staliuko, tad asmeninės erdvės vakarienės metu tikrai pakako. Aptarnaujančio personalo čia tikrai daug ir jie visad pasiruošę padėti, tad dėmesio net ir tokioje didelėje minioje tikrai nepritrūko.

Siam Niramit Šou Bankoke

Maistas buvo neblogas, tačiau nieko įspūdingo. Patiekalų pasirinkimas Siam Niramit restorane susideda daugiausia iš Tailando virtuvės patiekalų, indiško ir vakarietiško maisto. Vegetarai taip pat nėra pamiršti. Tailando virtuvės patiekalų skonis atrodo pritaikytas užsieniečiams, nes nei vieno iš ragautų patiekalų neitų pavadinti aštriu.

Siam Niramit Šou Bankoke

Desertui pasirinkimas yra ganėtinai siauras, nes rinktis galima tik iš keleto tailandietiškų desertų, ledų ir vaisių, kuriuos bent jau mūsų apsilankymo metu tesudarė arbūzai ir papaja. Kas liečia gėrimus, nemokamai tiekiamas tik vanduo, kava ir arbata. Įvairios sultys, vaisių kokteiliai ir gaivieji gėrimai, kaip ir alkoholiniai gėrimai (vienintelis pasirinkimas - Chang alus) siūlomi už atskirą mokestį, bet jų kainos pernelyg nesikandžioja.

Siam Niramit Šou Bankoke

Ne visus patiekalus spėjom išragauti, nes bevakarieniaujant į restoraną įžygiavo šokėjos ir būgnininkai, pranešdami, kad lauke prasideda išankstiniai pasirodymai, kurių nesinorėjo praleisti.

Išankstinė programa

Siam Niramit išankstinė programa vyksta teatro kieme. Svarbiausios šių išankstinių pramogų dalys yra Tailando kaimas (Thai Village) ir tajų liaudies šokių pasirodymas. Šios pramogos yra geras būdas pradėti pažintį su Tailando kultūra ir istorija. Išankstinės programos metu yra geriausia proga pagauti keletą gerų kadrų, kadangi į pagrindinį teatrą negalima įsinešti foto aparatų, o taip pat apskritai draudžiama filmuoti ir fotografuoti.

Siam Niramit Šou Bankoke

Tailando kaimas - tai tiesiog į nedidelį plotą suspraustos tailandietiškos Rumšiškės. Gaila, kad atvykom į Siam Niramit vėlokai, todėl labai daug laiko pasivaikščiojimui šiame istoriniame kaime skirti negalėjome.

Siam Niramit Šou Bankoke

Čia galima susipažinti su 4 skirtingais Tailando regionais (centriniu, šiaurėsšiaurės rytų ir pietiniu) ir jų tradicijomis.

Siam Niramit Šou Bankoke

Kaimelyje ne tik sužinosite apie kiekvieną regioną, bet taip pat susipažinsite su tradiciniu gyvenimo būdu ir tam kraštui būdingais užsiėmimais, tokiais kaip ryžių grūdimas, Tailando virtuvės patiekalų gamyba, šilko gamyba, batiko dažymas bei rengimasis tajų nacionaliniu kostiumu.

Siam Niramit Šou Bankoke

Kieme 19 valandą taip pat vyksta tradicinių Tailando šokių pasirodymas. Tiesiog prisijunkite prie jį stebinčių žmonių ir iš arti susipažinsite su šia Tailando kultūros dalimi.

Siam Niramit Šou Bankoke

Jei keliaudami į Tailandą svajojate pamatyti dramblį, čia tai taip pat galite padaryti. Galima už 30 THB juos pamaitinti arba net ir pajodinėti, bet to tikrai nerekomenduojame daryti!

Siam Niramit Šou Bankoke

Pagrindinis šou

Pagrindinis Siam Niramit Šou apima tris dalis, besitęsiančias daugiau nei 80 minučių be pertraukų. 

Siam Niramit Šou Bankoke

Pirmoji dalis yra “Kelionė į istoriją”, kuri padeda nukeliauti laiku į praeitį ir pristato kiekvieno Tailando regiono istoriją ir kultūrą. Lanna karalystė Šiaurės Tailande, jūrų pirkliai iš Pietų Tailando, Khmerų įtakojamas Šiaurės Rytų Tailandas (Isanas) ir paupio gyvenimas Centriniame Tailande kūrybingai pristato Tailando kultūrų įvairovę.

Siam Niramit Šou Bankoke

Antroji dalis yra “Kelionė už vaizduotės ribų”, pristatanti Tailando žmonių tikėjimą. Persikelsite į 3 pasaulius – Pragarą, Mistinį mišką ir Rojų. Nuo karmos priklauso, atsidursite pragare ar rojuje. O pragaras tikrai neatrodo taip, kaip Pataja (nors teko taip girdėti), tad būkite geri!

Paskutinė dalis “Kelionė po džiaugsmingus festivalius” parodo įvairių Tailando festivalių, tokių kaip Songkranas ir Loy Krathong šventimo ypatybes. Jei pasiseks, gal ir jus pakvies prisijungti prie šventės!

Siam Niramit Šou Bankoke

Scenos dekoracijos ir kostiumai tikrai gerai paruošti. Visas šou tikrai buvo įspūdingas ir prikaustė mūsų dėmesį prie scenos tol, kol besitęsė - nusnūsti tikrai nebuvo kilę pagundos. Specialieji efektai taip pat darė įspūdį - rojuje sklandantys angelai, scenoje pasirodantys drambliai ir ožkos, scenoje lyjantis lietus ir po joje atsiradusį tikrą ežerą plaukiojančios valtys - tikrai ne kiekvieno teatro scenoje tai pamatysi.

Siam Niramit Šou Bankoke

Istorija pasakojama tajų ir anglų kalbomis. Pristatant naują sceną, dideliame ekrane pateikiami subtitrai keliomis kalbomis (tarp jų anglų ir rusų), o tai tikrai padeda šou pasakojamų istorijų vingiuose nepasiklysti.

Kas mus tikrai sužavėjo, tai tos pasirodymo vietos, kuomet ir žiūrovai pakviečiami prisijungti prie atlikėjų. Mums taip pat teko sudalyvauti Songkrano ir Loy Krathong festivalių šventime!

Rūpesčiai

Vienas iš dalykų, apie kurį reiktų žinoti vykstant į Siam Niramit, yra tai, jog į pagrindinę teatro salę negalima įsinešti foto aparato. Nebuvome tikri dėl to, kaip viskas vyksta, tačiau procesas buvo greitas, saugus ir be nesklandumų. Telefonus įsinešti leidžiamą, tačiau jais fotografuoti ar filmuoti - griežtai ne.

Siam Niramit Šou Bankoke

Po šou kai kurie atlikėjai, dėvintys įvairius sceninius kostiumus, laukia lauke ir suteikia galimybę padaryti keletą puikių nuotraukų. Mokesčio nėra, tačiau tikimasi, jog pagal galimybes paaukosite.

Siam Niramit Šou Bankoke

Aptarnaujantis personalas ir visa organizacija Siam Niramit buvo puiki. Nuo žmonių į šou gabenančiame autobuse iki darbuotojų pagrindinėje salėje, visi tikrai dirba efektyviai. Dauguma darbuotojų, su kuriais susidūrėme, neblogai kalba angliškai, tad net nespėjus pradėti "pjauti grybą" jie puikiai padeda susiorientuoti.

Išvada

Bendrai paėmus, tikrai gerai praleidome vakarą lankydamiesi Siam Niramit Šou.

Jei į Tailandą keliaujat pirmą kartą, tikrai rekomenduotume įtraukti apsilankymą Siam Niramit į kelionės planą. Siam Niramit Šou yra gera įžanga į kelionę po Tailandą, kadangi čia smagiai leidžiant vakarą susipažinsite su Tailando kultūra ir žmonėmis.

Jei Tailande lankotės dažnai, į pasirodymą dėkite mažiau vilčių, kadangi viskas gali pasirodyti matyta, o ir pats spektaklis greičiausiai nepasirodys Brodvėjaus lygio.

Bilietų kaina

Oficialios Siam Niramit Šou bilietų kainos:

Bilieto tipas Suaugusiam (THB)   Vaikui (THB)
Platininė vieta, vakarienė ir šou 2850 2710
Auksinė vieta, vakarienė ir šou 2350 2210
Standartinė vieta, vakarienė ir šou 1850 1710
Platininė vieta, tik šou 2500
Auksinė vieta, tik šou 2000
Standartinė vieta, tik šou 1500

Pastaba: Kaina vaikui galioja 4-12 metų vaikams, kurių ūgis tarp 91-140 cm

Kadangi bilietai į šį šou tikrai brangoki, nepraleiskit progos ir užsisakykite Siam Niramit Šou bilietus internetu. Taip galite gerokai sutaupyti.

Darbo laikas

Veikia: Kasdien

Vartai atveriami: 17.00 - 22.00

Restoranas: 17.00 - 19.45

Tradicinių šokių pasirodymas: 19.00 - 19.30

Pagrindinis šou: 20.00 - 21.30

Jei planuojate rinktis apsilankymą teatre su vakariene, rekomenduotume atvykti anksčiau ir daugiau dėmesio skirti prieš šou vykstančioms pramogoms. Jei pasieksite Siam Niramit apie 17.30, turėsit laiko ne tik vakarienei, bet ir pasivaikščiojimui po tradicinį Tailando kaimelį, o taip pat pasimėgauti liaudies šokių pasirodymu 19 valandą.

Kaip ten nuvykti

MRT & Nemokamu autobusu

Važiuokite MRT (Metro) iki Thailand Cultural Center stoties ir išeikite pro 1 išėjimą. Nemokami autobusiukai kursuoja kas 15 minučių nuo 17.15 iki 19.45.

Siam Niramit Šou Bankoke

Po šou autobusas nuveža atgal prie MRT (Metro) stoties. Kelionė pirmyn ir atgal tikrai pakankamai patogi ir ilgai netrunka.

Siam Niramit Šou Bankoke

Autobusu

Važiuokite autobusais Nr. 73, 74, 136, 179, 185, 206, 514, 517 ir išlipkite MRT Thailand Cultural Centre autobusų stotelėje. Tada paėjėkite link metro stoties 1 išėjimo ir ten pamatysite nemokamą autobusą.

Taksi

Lengviausias ir paprasčiausias būdas pasiekti Siam Niramit yra kelionė taksi. Tiesiog pasakykite vairuotojui - “Siam Niramit” Ratchadapisek Road.