Viešasis Transportas Bankoke

Nors taksi Bankoke ir nėra brangūs, o ir rasti juos labai paprasta, naudotis Bankoko viešuoju transportu yra ne tik pigu, bet ir gerokai smagiau, kadangi taip galima pasimėgauti vietine keliavimo patirtimi ir pajusti tikrąjį Tailando sostinės gyvenimo ritmą.

Masinio tranzito sistemos

Bankoke yra 3 masinio tranzito sistemos: 

BTS SkyTrain - viršžeminis traukinys

MRT Metro - požeminis traukinys

Airport Rail Link - traukinys, jungiantis oro uostą su miestu

Naudojantis masinio tranzito sistemomis galima labai patogiai keliauti po Bankoką, kadangi visos šios trys sistemos yra patogiai sujungtos tarpusavyje, o tai daro jas ypatingai naudingas norint išvengti transporto kamščių ir sutaupyti šiek tiek pinigų Tailando sostinės gatvėse. Bankoko greitojo transporto sistemos yra patikimos ir jomis nėra sudėtinga naudotis, o vienintelis trūkumas tas, kad jos visos turi atskiras bilietų sistemas, todėl bendro bilieto kelionei įsigyti negalėsite.

BTS SkyTrain

Bankoko masinio tranzito sistema BTS SkyTrain yra vienas iš patogiausių būdų keliauti po Bankoką, nes tai padeda išvengti chaotiško eismo ir dažnai susidarančių kamščių Tailando sostinėje. BTS SkyTrain sistema jungia centrinį Bankoką su kitomis svarbiomis miesto sritimis, todėl šis transportas labai naudingas lankantis įvairiose Bankoko lankytinose vietose.

Bankoko BTS Skytrain

Šiuo metu sistemoje yra tik dvi linijos, kuriose yra 32 stotys, bet BTS tinklas plečiasi, o 2018 m. turėtų prisidėti dar keletas papildomų stočių.

Detalų gidą, kaip naudotis BTS SkyTrain sistema, rasite čia: Kaip naudotis BTS SkyTrain Bankoke.

MRT Metro

Bankoko požeminė masinio tranzito sistema MRT (Metropolitan Rapid Transit) yra dar viena šio didžiulio Azijos metropolio viešojo transporto sistemos dalis. Pasinaudojant jungtimis su kitomis šio miesto masinio tranzito sistemomis, MRT yra itin patogus būdas keliauti po Bankoką, nes ši metro sistema padeda išvengti eismo Tailando sostinės gatvėse. MRT jungia centrinį Bankoką su kitomis svarbiomis miesto sritimis, todėl yra labai naudinga apžiūrinėjant Bankoko įžymias vietas.

Kaip naudotis MRT (Metro) Bankoke

Šiuo metu Bankoke veikia dvi MRT linijos (Mėlynoji ir Violetinė), kuriose yra 35 stotys. Violetinė linija buvo atidaryta ir prijungta prie Mėlynosios linijos dar visai neseniai. MRT tinklas Bankoke ateityje bus ženkliai išplėstas, nes aktyviai vyksta metro statybos darbai keliomis kryptimis.

Detalų gidą, kaip naudotis MRT (Metro) sistema, rasite čia: Kaip naudotis MRT (Metro) Bankoke.

Airport Rail Link

Airport Rail Link yra Bankoko masinio tranzito sistema, jungianti pagrindinį miesto oro uostą (Suvarnabhumi Oro Uostas) su Bankoko centru. Kelionė Airport Rail Link traukiniu yra pigiausias ir paprasčiausias būdas, norint nusigauti į Bankoko centrą iš Suvarnabhumi Oro Uosto.

Airport Rail Link

Airport Rail Link linija yra 28 km ilgio ir susideda iš 8 stočių. Visi traukiniai stoja kiekvienoje stotyje, o kelionė iš oro uosto iki paskutinės stoties centriniame Bankoke trunka apie 30 minučių.

Detalų gidą, kaip naudotis Airport Rail Link sistema, rasite čia: Kaip naudotis Airport Rail Link traukiniu Bankoke.

Jungtys tarp sistemų

Airport Rail Link patogiai jungiasi su MRT Metro per Makkasan stotį ir BTS SkyTrain per Phaya Thai stotį.

BTS SkyTrain sistema kelios vietose jungiasi su MRT (Metro):

  • BTS Asok stotis - MRT Sukhumvit stotis
  • BTS Sala Daeng stotis - MRT Silom stotis
  • BTS Mo Chit stotis - MRT Chatuchak Park stotis

Darbo laikas

Visos trys masinio tranzito sistemos veikia kasdien nuo 06.00 ryto iki vidurnakčio.

Miesto Autobusai

Nors Bankoko masinio tranzito sistemų tinklas yra pakankamai platus ir toliau nuolat plečiamas, toli gražu ne visas pageidaujamas vietas jis gali padėti pasiekti. Tokiu atveju itin praverčia kita Bankoko viešojo transporto rūšis – Miesto Autobusai, naudojimasis kuriais vietinio keliavimo patirtį pakelia į visiškai kitą lygį.

Bankoko Autobusai

Miesto autobusų tinklas gali padėti jums pasiekti praktiškai bet kurią Bankoko vietą ar jo priemiesčius. Miesto dydis ir didžiulis skaičius autobusų maršrutų neturėtų jūsų atgrasinti nuo naudojimosi autobusais Bankoke – tai gali būti dar viena puiki jūsų kelionės atrakcija.

Visą svarbiausią informaciją apie tai, kaip naudotis miesto autobusais Bankoke, rasite čia: Kaip Naudotis Autobusais Bankoke - Detalus Gidas.

Nuošaliausias vietas ar mažesnes gatves, kuriomis nekursuoja autobusai, paprastai galima pasiekti persėdus į songtaew (pikapą su dviem suolais bagažinėje) arba pasinaudojant motorolerių taksi paslaugomis. Visada galima surasti nesudėtingą būdą pasiekti norimą vietą, tereikia apsidairyti vietoje.

Bankoko vandens transportas

Vandens transportas vis dar vaidina svarbią rolę Bankoko, žinomo kaip "Rytų Venecija", transporto sistemoje. Čia galite išsinuomoti valtį ir pasiplaukioti miesto kanalais arba pasirinkti vieną iš upės kruizų Čao Praja upe. Tačiau pats smagiausias būdas iš arti pažinti Tailando sostinės vandens kelius yra pasiplaukiojimas su vietiniais viešuoju maršrutiniu vandens transportu.

Bankoko upės transportas - Chao Phraya Express Boat

Maršrutinis Bankoko upės transportas, vadinamas Chao Phraya Express Boat, kursuoja išilgai Čao Praja upės ir kartu su per upę keliančiais keltais jungia abu upės krantus Tailando sostinėje. Chao Phraya Express Boat maršrutiniai laivai yra labai naudingi ne tik susisiekimui centrinėje miesto dalyje, bet ir kelionėms po lankytinas vietas, kadangi nemaža dalis svarbiausių Bankoko lankytinų vietų randasi greta upės.

Bankoko upės transportas - Chao Phraya Express Boat

Visą svarbiausią informaciją apie tai, kaip naudotis maršrutiniu upės transportu Bankoke, rasite čia: Bankoko upės transportas - Chao Phraya Express Boat.

Khlong Saen Saeb maršrutinės valtys

Khlong Saen Saeb valtys yra viena iš viešojo transporto rūšių Bankoke, veikianti kanale, kuris vadinamas “Khlong Saen Saeb”. Maršrutą aptarnauja 100 valčių su 40-50 vietų kiekvienoje iš jų, o maršrutas driekiasi per Bankoką iš vakarų į rytus ir atgal. Maršrutas yra ilgesnis nei 18 kilometrų ir apjungia daugybę lankytinų vietų ir prekyviečių, tokių kaip CentralWorld, Pratunamas, Nana ir MBK.

Khlong Saen Saeb Boat Service

Visą svarbiausią informaciją apie tai, kaip naudotis maršrutinėmis kanalo valtimis Bankoke, rasite čia: Khlong Saen Saeb maršrutinės valtys Bankoke.

Travel Offer 2020