Lankytinos vietos Bankoke – TOP 10 ką verta pamatyti Tailando sostinėje

Bankokas yra didelis ir jame gausu lankytinų vietų, tarp kurių kažką įdomaus sau ras bet kokių pomėgių turintis keliautojas. Bankoko lankytinos vietos apima šventyklas, rūmus, turgus, parkus, muziejus, ištisus miesto kvartalus ir dar daugiau. Svarstantiems, ką verta pamatyti Bankoke, atrinkome TOP 10 lankytinų vietų Tailando sostinėje.

Didieji rūmai ir Smaragdinio Budos šventykla (Grand Palace ir Wat Phra Kaew)

Didieji rūmai (Grand Palace) yra viena iš populiariausių Tailando lankytinų vietų, kurią tiesiog privaloma pamatyti lankantis Bankoke. Didieji rūmai yra įspūdingas pastatų kompleksas, įsikūręs senojoje Bankoko dalyje. Šie rūmai 150 metų buvo oficiali Tailando karalių rezidencija. Šiandien Didieji rūmai yra naudojami karališkoms ceremonijoms ir kitoms oficialioms funkcijoms.

Didieji rūmai (Grand Palace)

Didžiųjų rūmų komplekso teritorijoje esanti Wat Phra Kaew arba Smaragdinio Budos šventykla, yra laikoma svarbiausia ir švenčiausia budistų šventykla Tailande. Smaragdinis Buda, labiausiai Tailande garbinama Budos statula, yra saugoma Wat Phra Kaew šventykloje. 

Wat Phra Kaew (Smaragdinio Budos šventykla)

Visas kompleksas paprastai yra pilnas turistų, bet tai vis tiek yra nuostabi vieta apsilankyti svečiuojantis Bankoke.

Wat Pho (Gulinčio Budos šventykla)

Wat Pho, taip pat žinoma kaip Gulinčio Budos šventykla, yra Budistų šventykla istoriniame Bankoko centre, į pietus nuo Didžiųjų rūmų (Grand Palace). Šventykla garsėja savo milžiniška auksu padengta 46 metrų ilgio Gulinčio Budos statula.

Wat Pho (Gulinčio Budos šventykla)

Be to, Wat Pho šventykla yra žinoma kaip vieta, kur gimė tradicinis tajų masažas, todėl Wat Pho yra puiki vieta norint pasimėgauti tikrai kokybišku tradiciniu tajų masažu.

Wat Arun (Aušros šventykla)

Wat Arun, arba Aušros šventykla, yra budistų šventykla vakariniame Chao Phraja upės krante, centriniame Bankoke. Dėl savo neįprastos išvaizdos ir vietos paupyje, Wat Arun yra ne tik viena nuostabiausių šventyklų Bankoke, bet ir vienas iš žinomiausių sostinės bei viso Tailando objektų.

Wat Arun (Aušros šventykla)

Bankoke yra daugiau nei 400 tajų šventyklų, tad jei Tailando sostinėje planuojate praleisti šiek tiek daugiau laiko, aplankykite ir kitas įspūdingiausias Bankoko šventyklas.

Kinų kvartalas (Yaowarat)

Kinų kvartalas, dažnai vadinamas Yaowarat, yra viena iš labiausiai autentiškų vietų Bankoke. Tai spalvingas ir egzotiškas Tailando sostinės kvartalas, išsidėstęs palei Yaowarat gatvę, su siauromis gatvelėmis, pilnomis prekystalių ir mažų parduotuvėlių. Klajodami po Kinų kvartalo gatves galite lengvai praleisti keletą valandų.

Kinų kvartalas (Yaowarat) 

Khao San Road

Khao San Road yra nedidelė gatvė ir istorinio turistinio rajono centras, esantis netoli Bankoko senamiesčio. Khao San Road yra labiausiai koncentruotas turistinis rajonas Tailande, kuriame keliautojai iš visų pasaulio kampelių susitinka aptarti savo keliones arba tiesiog užsuka gerai pasilinksminti. Sutemus Khao San Road atgyja, kai turistai užpildo gatvę ir daugybę joje esančių restoranų bei barų.

Khao San Road  

Plaukiojantis turgus

Tailando plaukiojantys turgūs yra ko gero labiausiai fotografuojama šalies įžymybė. Apsilankyti plaukiojančiame turguje tikrai verta, nes tai leis kur kas artimiau susipažinti su Tailando kultūra. Apie 100 km nuo Bankoko nutolęs žymusis Damnoen Saduak plaukiojantis turgus dėl savo šlovės jau praradęs autentiškumą, todėl geriau rinktis kurį nors kitą ne tokį fotogenišką, bet tikrą Bankoke ar arti jo esantį plaukiojantį turgų.

Plaukiojantis turgus

Čatučako savaitgalio turgus

Čatučako savaitgalio turgus (Chatuchak Weekend Market) yra ne tik didžiausias turgus Bankoke, bet ir vienas iš didžiausių savaitgalio turgų visame pasaulyje, kuriame yra daugiau kaip 15.000 prekystalių. Čatučako savaitgalio turgus yra labai populiarus tarp tajų ir turistų, nes čia galite įsigyti beveik viską, apie ką tik galite pagalvoti.

Čatučako savaitgalio turgus

Traukinių turgus

Talad Rot Fai Srinakarin, taip pat žinomas kaip Traukinių turgus, yra itin populiarus tarp vietinių Bankoko naktinis turgus, kuriame viskas daugiausia sukasi apie retro ir vintažą. Čia galima rasti senovinių baldų, retro drabužių ir aksesuarų, žaislų, klasikinių automobilių ir dar daug visko. Čia taip pat galite rasti ir šiuolaikiškų drabužių, rankinių, elektronikos ir kitų modernių daiktų, o taip pat gausybę įvairiausio gatvės maisto.

Rod Fai Market turgus

Didžioji šio Traukinių turgaus dalis veikia tik savaitgaliais, todėl norėdami ne tik nebrangiai apsipirkti, bet ir smagiai praleisti šiokiadienio vakarą, aplankykite kurį nors kitą iš naktinių turgų Bankoke.

Lumpini Parkas

Lumpini parkas (Lumphini park) yra didelė žalia erdvė centriniame Bankoke. Čia galima rasti atvirą viešąją erdvę, parką išraizgiusius takelius, tvenkinius, įvairią florą ir fauną bei žaidimų aikšteles, todėl Lumpini parkas yra ideali vieta ieškantiems ramybės bei gaivaus oro triukšmingoje Tailando sostinėje. Parke galite užsiimti aktyviu poilsiu arba tiesiog patinginiauti šešėlyje, besimėgaujant parke gyvenančių vandeninių varanų draugija.

Lumpini Parkas

Dėl savo vietos Lumpini parkas yra populiariausias tarp tajų ir turistų, tačiau dar didesnes žaliąsias erdves rasite kituose Bankoke ir greta jo esančiuose parkuose.

Soi Cowboy

Naktinis gyvenimas yra viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl žmonės mėgsta lankytis Bankoke. Naktinis gyvenimas čia yra įvairus ir nepamirštamas, o žinomiausias jo atributas - raudonųjų žibintų kvartalai. Garsiausias Bankoko raudonųjų žibintų kvartalas yra Soi Cowboy - trumpa gatvelė, kuri vos saulei nusileidus kas vakarą tampa ryškiausia, neonu tviskančia Tailando sostinės gatve. Net jei tokios pramogos ne jums, bent trumpam čia užsukti pasmalsauti tikrai verta.

Soi Cowboy

Bankoke yra 3 pagrindiniai raudonųjų žibintų kvartalai, kurių kiekvienas pasižymi unikalia atmosfera, todėl, jei domina naktinės pramogos, aplankykite ir kitus Bankoko raudonųjų žibintų kvartalus.

Patarimai

Ieškote idėjų? Galbūt sudomins šios pramogos Bankoke:

Kuriame Bankoko rajone apsistoti?

Jei ieškote viešbučio Bankoke ir svarstote, kuriame Bankoko rajone yra geriausia apsistoti, pasinaudokite mūsų patarimais: Viešbučiai Bankoke – Kuriame Bankoko rajone apsistoti?

Kai nežinote, kokį viešbutį Bankoke pasirinkti, turbūt pati pirma rekomendacija būtų pasirinkti vieną iš Bankoko viešbučių su baseinu ant stogo ir po įspūdžių kupinos dienos Tailando sostinėje panirti į gaivinantį baseino vandenį bei mėgautis įspūdinga Bankoko panorama.

Travel Offer 2020