10 Programėlių, kurios pravers keliaujant Tailande

Planuojant kelionę į Tailandą, nepamirškite įsidiegti keletą naudingų programėlių, kurios gali labai praversti besisvečiuojant „šypsenų krašte“.

1. Traveloka

Traveloka

Prieš atostogas Tailande, turite susidaryti kelionės planą ir vienas iš pirmųjų dalykų, kurį reikia atlikti, yra skrydžių bei viešbučių užsakymas. Tailande populiari Traveloka programėlė gali padėti užsisakyti skrydžius pigiau nei įprastai. Ši programėlė apima visas pagrindines pasaulio oro linijas. Skrydžių užsakymas per Traveloka yra geras pasirinkimas, jei ieškote vietinių skrydžių su Nok Air, Air Asia, Lion Air ar Thai Smile oro linijomis. Traveloka taip pat turi specialių pasiūlymų žmonėms, užsakymams naudojant programėlę, o ne internetinį puslapį. Ne kartą užsakinėjome bilietus naudodami šią programėlę ir visada pavykdavo gauti kainą, geresnę nei oficialiame oro linijų puslapyje. Atlikus ir apmokėjus užsakymą, programėlė atsiųs elektroninį bilietą į telefoną, tad nereiks su savimi nešiotis dokumentų, o informacija bus prieinama bet kada.

2. Viešbučių užsakymo programėlė - Agoda arba Booking. com

Booking.comAgoda

Agoda ir Booking.com yra puikūs įrankiai, leisiantys rasti tinkamą viešbutį ar kitą apgyvendinimo įstaigą visame Tailande. Šios programėlės yra lengvai naudojamos ir sudaro galimybę pasitikrinti kainą, viešbučio vietą bei gauti dienos pasiūlymus itin greitai. Galite įsijungi žemėlapį ir matyti viešbučių kainas jūsų pageidaujamoje vietovėje. Šios programėlės leidžia palyginti viešbučius itin lengvai. Paprastai kainos naudojant programėles yra kiek žemesnės, nei internetiniame puslapyje.

Nors Booking.com yra geriau žinoma visame pasaulyje, neretai geresnius viešbučių Tailande pasiūlymus galima rasti Agoda programėlėje ar internetiniame puslapyje, tad išbandykit abi.

3. KLOOK

KLOOK

Jei planuojate svečiuotis Tailande ir ieškote geriausių pasiūlymų įvairiems užsiėmimas ir bilietams į įvairias lankytinas vietas, turėti KLOOK programėlę savo telefone tikrai bus naudinga. KLOOK yra platforma, kur galite užsisakyti bilietus į įvairias turistines vietas, lankytinus objektus arba įsigyti ekskursijas kelionėms po Tailandą. Geriausia yra tai, jog KLOOK siūloma kaina paprastai yra žemesnė, nei už tuos pačius bilietus tektų sumokėti atvykus į vietą. Programėle nesunku naudotis, o programėlės naudotojams siūlomi įvairūs papildomi nuolaidų kodai leidžia dar labiau sutaupyti!

4. Google Translate

Google Translate

Viena pagrindinių kliūčių keliaujant Tailande yra kalba, nes ganėtinai nedaug tajų gerai kalba angliškai. Žinoti “Sawaddee” pasisveikinimui arba “Khop Khun” padėkojimui gali nepakakti keliaujant po Tailandą, ypač jei ketinate nuklysti kiek labiau į šalį nuo masinio turizmo maršrutų. Būtent todėl Google Translate programėlę savo telefone verta susiinstaliuoti. Naudotis ja ir išversti žodžius į tajų kalbą paprasta ir greitai, o svarbiausia, jog Google Translate su Tajų kalba dirba visai neblogai.

5. Thai Best Dict

Thai Best Dict

Ši programėlė yra žodynas, kurį galima naudoti be interneto ryšio. Ji pravers tokiu atveju, jei Tailande neturėsite interneto. Su Thai Best Dict programėle galima versti žodžius iš anglų į tajų kalbą ir atvirkščiai. Šią programėlę dažnai naudojam, nes žodžių prasmės vertimas yra pakankamai detalus, o taip pat galima išgirsti taisyklingą tajų kalbos tarimą.

6. Grab

Grab

Mėgstate keliauti taksi? Grab yra programėlė, leisianti išsikviesti taksi greitai ir paprastai. Grab siūlo įvairias kelionės galimybes, įskaitant taksi, asmeninius automobilius, taksi motorolerius ir pristatymo paslaugas. Viskas, ką reikia padaryti, tiesiog pasirinkti savo vietą ir kelionės tikslą, programėlė suskaičiuos atstumą, prognozuojamą kelionės trukmę ir apytikslę kainą, o jums tereiks sulaukti, kol jūsų transportas atvyks. Naudotis Grab yra patogu, kadangi galite pasirinkti už kelionę apmokėti grynaisiais arba kreditine kortele, o taip pat po kiekvienos kelionės į savo elektroninį paštą gausite kelionės kvitą.

7. Line

Line

Turbūt manote, jog WhatsApp arba Skype yra populiariausios pokalbių programėlės, tačiau Tailande taip nėra. Line yra nemokama programėlė, kuriai tereikia interneto ryšio tam, kad galėtumėt siųsti ir gauti žinutes, skambučius, nuotraukas, video, dokumentus ir balso žinutes savo draugams ir artimiesiems. Dauguma žmonių Tailande naudoja Line bendravimui tarpusavyje, todėl turėdami šią programėlę galėsite lengviau palaikyti kontaktą su savo naujaisiais draugais iš Tailando.

8. XE Currency

XE Currency

XE Currency yra viena iš žinomiausių valiutos keitimo programėlių. Kadangi Tailandas turi savo valiutą ir tik Tailando batai yra priimami visoje šalyje, ši programėlė gali padėti jums susiskaičiuoti savo išlaidas. Naudodami ją žinosite, ar norimas įsigyti daiktas yra pigus ar brangus ir kiek iš tikrųjų už jį mokate. Ši programėlė labai naudinga ir leidžia jums geriau kontroliuoti savo pinigus.

9. Wongnai

 Wongnai

Wongnai yra programėlė, padedanti išsirinkti restoraną Tailande iš daugiau nei 250,000 po šalį išsibarsčiusių restoranų. Su šia programėle galite rasti netoliese esančius restoranus su detalia informacija ir realių vartotojų atsiliepimus, kurie gali padėti apsispręsti. Iš karto galite pasidalinti savo atsiliepimu arba maisto nuotraukomis. Ši programėlė taip pat gali padėti rasti gerus SPA ir daug kitų grožio paslaugų.

10. AirVisual

 AirVisual

AirVisual yra programėlė, naudinga visiems, besirūpinantiems savo sveikata. Kadangi aplinkosaugos standartai Tailande yra palyginti žemame lygyje, oro kokybė didžiuosiuose miestuose, tokiuose kaip Bankokas ir Čiangmajus, kartais būna labai prasta, o toks užterštas oras gali būti ganėtinai kenksmingas jautresniems ar tam tikromis ligomis sergantiems žmonėms. Šia programėle yra patogu naudotis, joje pateikiama detali užterštumo informacija, o oro kokybė įvairiose vietose žymima skirtingomis spalvomis. Su šia programėle galėsite geriau žinoti, kokia aplinka jūsų laukia ten, kur vykstate, ir atitinkamai pasiruošti. 

 

Įsidiegę šias naudingas programėles savo išmaniajame telefone gerokai palengvinsite savo kelionę į Tailandą!

Papildomos programėlės

ViaBus

ViaBus

ViaBus yra naudinga programėlė visiems, kurie planuoja išnaudoti viešąjį Tailando transportą bei ketina naudotis autobusais Bankoke. Naudojantis programėle nebeteks laukti autobuso, nežinant kada jis turėtų atvykti (Bankoke nėra griežto grafiko, nes jį labai stipriai koreguoja eismo sąlygos). Programėlėje galima matyti kiekvieno autobuso poziciją, maršrutą, stoteles ir netgi informaciją, kur galima persėsti į kitą transportą, tokį kaip BTS, MRT ar maršrutinės valtys, o taip pat rodo apytikslį kelionės tikslui pasiekti reikalingą laiką.

Foodpanda

Foodpanda

Foodpanda yra pirmoji maisto pristatymo programėlė Tailande. Su šia programėle galite peržvelgti netoliese esančius restoranus ir užsisakyti maisto pristatymą tiesiai į jūsų viešbutį ar kitą apgyvendinimo įstaigą. Rodomas meniu yra su kitų vartotojų atsiliepimais ir restoranų įvertinimais. Foodpanda maisto pristatymas paprastai kainuoja apie 40 THB bet programėlėje galima rasti įvairių pasiūlymų, kuriais restoranai siūlo nemokamą pristatymą ar specialų meniu. Foodpanda galima atsiskaityti tiek kortelėmis, tiek grynaisiais.

Amazing Thailand

Amazing Thailand

Amazing Thailand” programėlė yra sukurta Tailando Turizmo Institucijos (TAT). Ši programėlė yra puikus gidas į visas populiariausias turistines Tailando vietoves, apimantis visas provincijas ir siūlantis įvairius kelionių patarimus, informaciją apie apgyvendinimo vietas, renginius ir festivalius, apsipirkimą, maistą ir daug daugiau. Nesudėtinga keliauti po Tailandą vos su viena programėle.

Patarimai

Įsigykite Tailando SIM kortelę oro uoste ir naudotis šiomis programėlėmis pradėkite nedelsiant. Informaciją apie Tailando SIM korteles ir mobilaus interneto planus turistams rasite čia: Tailando SIM kortelės ir mobilus internetas Tailande.

Travel Offer 2020