Laosas

Tailandas ribojasi su Laosu šiaurėje ir šiaurės rytuose. Ši kalnuota ir neturinti priėjimo prie jūros šalis yra viena iš neturtingiausių Pietryčių Azijoje ir ilgą laiką buvo pamiršta turistų, tačiau šiuo metu turizmo apimtys Laose labai auga. Ši šalis traukia turistus savo ramybe dvelkiančia aplinka ir nuostabiais kraštovaizdžiais, kuriuos sukuria Mekongo upė ir aplinkiniai kalnai. Net jei Laosas ir yra neturtinga šalis, kainos čia nėra tokios žemos ir gali būti kelis kartus didesnės nei Tailande.

Laosas

Laoso karalystė pirmą kartą buvo įkurta 1353 m. ir vadinta Lane Xang ("Milijonas dramblių"). Vėliau ji buvo užkariauta Siamo, bet netrukus buvo perimta Prancūzijos, kuri sukūrė Laosą kaip vieningą teritoriją. Prancūzijos įtaka vis dar juntama šalies architektūroje. Antrojo pasaulinio karo laikotarpiu Laosas buvo trumpai užimtas Japonijos, o vėliau vėl grįžo į Prancūzijos rankas iki 1953 m., kuomet buvo atgauta nepriklausomybė. Vidinis karas tarp komunistų Pathet Lao (Šiaurės Vietnamo sąjungininkų) ir JAV palaikomos monarchijos tęsėsi iki Saigono žlugimo, kuomet komunistai ėmė kontroliuoti Vientianą ir panaikino monarchiją Laose. Komunistai iki šiol valdo šalį.

Lankytinos vietos Laose

Vientianas - mieganti Laoso sostinė, įkurta ant Mekongo upės kranto.

Vientianas, Laosas

Luang Prabangas - istorinis miestas su daug senovinių šventyklų ir kolonijinės eros architektūra, kuris kartu yra ir UNESCO pasaulio paveldo objektas.

Luang Prabangas, Laosas

Pakse - miestas, kuris yra vartai į du svarbiausius turistinius objektus regione - Wat Phu šventyklos griuvėsius (UNESCO Pasaulio paveldo objektą su Ankoro stiliaus Khmerų šventyklomis) ir Si Phan Don ("keturis tūkstančius salų", įsikūrusių Mekongo upėje).

Vang Viengas — mažas miestelis pakeliui iš Vientiano į Luang Prabangą, populiarus tarp keliautojų  dėl aplinkui esančių kalkakmenio kalvų ir urvų bei pasiplaukiojimo Nam Song upėje.

Phonsavanas – miestas dažniausiai aplankomas dėl netoliese esančios Ąsočių lygumos (Plain of Jars) — Akmens amžiaus kapinių.

Vieng Xai — kaimas žymus dėl aplink esančio urvų tinklo komplekso, kuris buvo komunistų Pathet Lao vadavietės ir tūkstančių civilių buveinė "slaptojo karo" metu.

Laoso Viza

Lietuvos piliečiams keliaujant į Laosą reikalinga Laoso ambasados ar konsulato išduota viza arba atvykstant prie sienos gaunama visa on arrival.

Laoso turistinė viza

Turizmo vizą galima gauti iš Laoso ambasadų / konsulatų bet kurioje šalyje. Tailande Laoso vizas išduoda ambasada Bankoke ir konsulatas Khon Kaene. Turistinė viza kainuoja apie 1400 THB daugumai tautybių ir papildomai 200 THB, jei norite, kad ji būtų išduota tą pačią dieną. Atvykus prie sienos pasidaryti vizą paprastai yra pigiau ir greičiau.

Laoso Visa on Arrival

Visa on Arrival gali būti gaunama tarptautiniuose Vientiano, Luang Prabango ir Pakse oro uostuose bei visuose sienos perėjimo punktuose, įskaitant Tailando ir Laoso draugystės tiltą tarp Nong Khai Tailande ir Vientiano. Mokesčio dydis skiriasi priklausomai nuo pilietybės (vizos kaina svyruoja nuo 20 iki 42 USD) ir atvykimo laiko (papildomai 1 USD mokamas nedarbo metu). Daugumos šalių piliečiams reikia sumokėti 30 USD, tarp jų ir lietuviams. Už vizą geriausia mokėti JAV doleriais, nes tai yra pigiausias variantas. Jei tik įmanoma, turėtumėte vengti mokėti Tailando valiuta, nes Laoso imigracijoje kursas yra tikrai blogas - mokėdami JAV doleriais gali sutaupyti iki 10 USD.

Teikiant prašymą turistinei vizai ar visa on arrival gauti, paprastai reikia pateikti vieną paso nuotrauką.

Kaip nuvykti į Laosą

Iš Tailando į Laosą galima nuvykti lėktuvu arba žeme.

Skrydžiai į Laosą

Tarptautiniai oro uostai Vientiane ir Luang Prabange yra aptarnaujami nacionalinio vežėjo Lao Airlines ir keleto kitų kompanijų, įskaitant AirAsia, Thai Airways ir Bangkok Airways.

Pasirinkimas yra pakankamai platus skrendant iš Bankoko į Vientiano Wattay oro uostą (VTE). Tai vienintelis tiesioginis maršrutas iš Tailando į Laoso sostinę, kuris aptarnaujamas Lao Airlines, Thai Airways, Bangkok Airways ir žemų kainų vežėjo AirAsia.

Luang Prabango tarptautinis oro uostas (LPQ) sulaukia tiesioginių skrydžių iš dviejų Tailando miestų. Tiesioginius skrydžius iš Bankoko į Luang Prabangą siūlo žemų kainų vežėjas AirAsia ir standartinės oro linijos, tokios kaip Lao Airlines, Thai Airways ir Bangkok Airways. Be to, yra ir tiesioginis maršrutas iš Čiangmajaus į Luang Prabangą, organizuojamas Lao Airlines oro linijų.

Yra pigesnis būdas kelionei į Vientianą - galite skristi į Udon Thani tarptautinį oro uostą (UTH) Tailande su žemų kainų oro linijomis AirAsia arba Nok Air ir tada važiuoti autobusu iš oro uosto prie sienos Nong Khai mieste arba pasirinkti tiesioginį autobusą iš Udon Tanio miesto centro į Vientianą.

Kelionė į Laosą žeme

Dauguma sienos perėjimo punktų tarp Tailando ir Laoso yra atviri užsieniečiams. Ten taip pat išduodamos Laoso vizos on arrival.

Sienos kirtimas į Laosą

Transporto kompanija, žinoma kaip 999 autobusas arba “Bor.Kor.Sor.”, kursuoja iš Ekkamai autobusų stoties Bankoke į Vientianą ir Pakse Laose.

Yra 8 Tailando-Laoso sienos perėjimo punktai atviri visiems, o populiariausi iš jų yra:

  • Chiang Khong / Huay Xai – Tailando pusė patogiai pasiekiama iš Čiangrajaus, maršrutas dažniausiai naudojamas keliaujant į Luang Prabangą iš Šiaurės Tailando.
  • Tha Li / Nam Hueng - Tailando pusė patogiai pasiekiama iš Loei, sienos perėjimo punktas naudojamas tiesioginiu autobusu keliaujant tarp Loei ir Luang Prabango.
  • Nong Khai / Vientiane – pirmasis Tailando-Laoso draugystės tiltas yra užimčiausia sienos perėja tarp šių dviejų šalių. Daugiau informacijos apie sienos kirtimą šiame punkte rasite čia: Sienos kirtimas: iš Tailando į Laosą per Draugystės tiltą.
  • Nakhon Phanom / Tha Khaek – trečiasis Tailando-Laoso draugystės tiltas.
  • Mukdahan / Savannakhet - antrasis Tailando-Laoso draugystės tiltas, patogus keliaujantiems prasitęsti Tailando vizą į Tailando konsulatą Savanakete.
  • Chong Mek / Vang Tao – sienos perėjimo punktas, kuris dažniausiai naudojamas keliaujant iš Ubon Račatanio į Pakse.

Tvarkaraščiai ir bilietai

Transporto kelionėms į ir po Laosą tvarkaraščius rasti ir bilietus internetu užsisakyti galite pasinaudoję šia paieškos forma.

Powered by 12Go Asia system

Orai Laose

Kaip ir Šiaurės Tailandas bei Šiaurės Rytų Tailandas, Laosas turi tris sezonus: sausąjį, karštąjį ir drėgnąjį.

Sausasis Laoso sezonas trunka nuo lapkričio iki kovo. Šiuo laikotarpiu lietaus tikimybė šalyje maža, o kalnuotose vietovėse temperatūra gali būti žemesnė nei 15°C arba net nukristi iki 0°C aukštai kalnuose. Sausasis sezonas yra daugiausiai turistų pritraukiantis sezonas Laose.

Laoso karštasis sezonas trunka nuo kovo iki gegužės. Šio sezono metu nėra neįprasta, kad temperatūra pasiektų iki 40°C. Karštojo sezono metu sulaukiama mažai lietaus.

Laoso drėgnasis sezonas trunka nuo gegužės iki spalio. Šis sezonas yra šiek tiek vėsesnis, tačiau temperatūra vis dar siekia maždaug 30°C. Laose vyrauja pietvakarių musonas, kurio metu kritulių kiekis yra didžiausias. Lietus gali būti stiprus ir pastovus, tradiciškai pasiekdamas piką liepos ir rugpjūčio mėnesiais. Lietaus sezono pikas Laose paprastai prasideda šiek tiek anksčiau nei Šiaurės ir Šiaurės rytų Tailande.