Ką pamatyti ir nuveikti Bankoke svečiuojantis 3 naktis?

Bankokas yra didžiulis miestas, kuriame kažką sau rasti gali bet kokių pomėgių keliautojas. Žinoma, balto smėlio paplūdimių ir turkio spalvos jūros čia nerasite, bet visa kita galima aptikti Bankoke ar šalia jo. Ką pamatyti ir nuveikti Bankoke, jei Tailando sostinėje planuojate svečiuotis 3 naktis?

Ką pamatyti ir nuveikti Bankoke svečiuojantis 3 naktis?

1 diena Bankoke

Pirmos dienos planas labai priklauso nuo to, kokiu dienos metu ir iš kaip toli planuojate atvykti.

Diena

Jei atvykstate pakankamai anksti, tiesiog pasimėgaukite pietumis ir pažintį su Tailandu pradėkite nuo Tailando virtuvės. Bankoke yra gausybė vietų pavalgyti, pradedant vietiniais restoranėliais, kur pavalgyt galima ir už 1-2 eurus ir baigiant prabangiausiais restoranais, kur ir išleisite atitinkamai.

Po ilgo skrydžio, pirmą dieną geriau pernelyg daug neprisiplanuoti - tiesiog pasimėgauti masažais ar atsigaivinti viešbučio baseine (ypač jei pasirinkote vieną iš viešbučių su baseinu ant stogo).

Vakaras

Jei tai Jūsų pirmas apsilankymas Tailande, pažintį su vietine kultūra galima pradėti nuo apsilankymo Siam Niramit Šou (mūsų įspūdžius apie šį šou galite rasti čia – Siam Niramit Šou Bankoke). Čia tuo atveju, jei tokio pobūdžio šou ir apsilankymai teatre Jums nėra svetimi. Pats šou prasideda 20 val., bet iki jo dar vyksta įvairūs pasirodymai ir tiekiama vakarienė, tad galima atvykti bet kada nuo 17 val.

Po šou rekomenduojame apsilankyti visai netoliese esančiame Talad Rot Fai Ratchada naktiniame turguje. Net jei Siam Niramit Šou praleisit, į šį naktinį turgų užsukti vis tiek verta, kadangi iki jo nusigauti labai paprasta, o ir veikia šis turgus kas vakarą. Mūsų mėgstamiausias naktinis turgus yra kitas (Talad Rot Fai Srinakarin), bet iki jo nusigauti yra kiek sudėtingiau, o ir veikia jis tik savaitgaliais.

2 diena Bankoke

Diena

Patartina atsikelti anksti ir aplankyti tas Bankoko lankytinas vietas, kurios yra praktiškai privalomos kiekvienam čia pirmą kartą besilankančiam turistui:

  • Didieji rūmai ir Wat Pra Kaew šventykla (Smaragdinio Budos šventykla)
  • Wat Pho šventykla (Gulinčio Budos šventykla)
  • Wat Arun šventykla (Aušros šventykla)

Visi šie istoriniai objektai yra netoliese vienas kito, tad juos visus nesudėtinga aplankyti per vieną rytą. Atvykus anksčiau, bus mažiau turistų, nes bent jau Didžiųjų rūmų komplekse jų gali būti labai daug.

Pirmą dienos dalį praleidus apžiūrinėjant pagrindines Bankoko lankytinas vietas, nuo vidurdienio kaitros galima pasislėpti vienoje iš šių vietų:

  • Lumpini parke – jei mėgstat gamtą bei ramybę ir jei negąsdina po parką slankiojantys dideli driežai (būtent dėl jų mes dažniausiai čia ir užsukame)
  • SEA LIFE Bangkok Ocean World akvariume, kur galite iš arti galima susipažinti su povandeninio pasaulio gyviais, kuriuos galbūt sutiksite vėliau, jei keliausite į salas ir planuojate nardyti (mūsų apsilankymo įspūdžiai - SEA LIFE Bangkok Ocean World)
  • ICONSIAM – Bankoko naujausiame, prabangiausiame ir visokiame kitokiame „–iausiame“ prekybos centre, kurį pasiekti iš šventyklų rajono labai paprasta, nes šis prekybos centras taip pat įsikūręs prie upės

Vakaras

Vakarui galima pasirinkti vieną iš Čao Praja upės vakarienės kruizų. Tokio kruizo metu Bankoką ir jo istorines vietas pamatysite iš visiškai kitokios perspektyvos. Mes patys išbandėme Loy Nava vakarienės kruizą (kruizo apžvalga čia – Loy Nava vakaro kruizas), bet jis yra vienas iš brangesnių pasirinkimų. Galima rasti ir pigesnių kruizo variantų, ypač užsisakant internetu. Čao Praja upės vakarienės kruizų sąrašą (anglų k.) rasite čia – Bangkok Chao Phraya River Cruises.

Po kruizo galima užsukti į Khao San Road rajoną, kuriame mėgsta vakaroti turistai. Čia pilna barų, restoranų, vyksta kažkas panašaus į naktinį turgų, o ir kitokių pramogų netrūksta. Khao San Road atmosfera specifinė ir tikrai skiriasi nuo to, ką rasite paprastame Bankoko naktiniame turguje.

3 diena Bankoke

Tai, ką galima nuveikti Bankoke ir jo apylinkėse, labai priklauso nuo to, ar savaitgalis patenka į apsilankymą Tailando sostinėje. Visų pirma, vienas didžiausių pasaulyje Čatučako savaitgalio turgus, kaip galima spręsti iš pavadinimo, veikia tik savaitgaliais. Tailando plaukiojantys turgūs, išskyrus turistams skirtus ir autentika net nekvepiančius, taip pat veikia tik savaitgaliais ir švenčių dienomis.

Savaitgalio diena

Jei trečioji apsilankymo Bankoke diena yra savaitgalis, pirmoje dienos pusėje verta užsukti į vieną iš čia esančių plaukiojančių turgų. Plaukiojančiame turguje paprastai organizuojami pasiplaukiojimai po Bankoko kanalus. Lengviausia nuvykti į Taling Chan plaukiojantį turgų, iš kurio organizuojama ekskursija ir į kitus du netoliese esančius plaukiojančius turgus. Netoli nuo šio turgaus yra Khlong Lat Mayom plaukiojantis turgus, kuris yra gerokai didesnis ir sulaukia mažiau turistų, todėl labiau rekomenduotume rinktis jį.

Šiokiadienio diena

Tokiu atveju, jei lankysitės šiokiadienį ir vis tiek norite apsilankyti plaukiojančiame turguje, vienintelis variantas – turistinis Damnoen Saduak plaukiojantis turgus. Na bet tai labiau pramoga turistams, į kurią atgabena jų pilnus autobusus. Jei tai jums netrukdo, ekskursiją į šį plaukiojantį turgų galite įsigyti čia: Ekskursija į Damnoen Saduak plaukiojantį turgų.

Rekomenduotinas variantas – dienos išvyka į Ajutają. Ajutaja – senoji Tailando sostinėje, kur gausu senovinių šventyklų griuvėsių, o ir atmosfera gerokai skiriasi nuo Bankoke vyraujančio chaoso. Kadangi Ajutaja yra ganėtinai netoli, nesudėtinga ten nuvykti patiems, o kelionė traukiniu apskritai kainuoja centus. Jei nesinori patiems rūpintis kelione, galima prisijungti prie Ekskursijos iš Bankoko į Ajutają.

Vakaras

Aplankykite Bankoko Kinų kvartalą, kuris yra didžiausias svetimoje šalyje esantis Kinų kvartalas. Kinų kvartale geriausia lankytis vakare, kadangi čia viskas atgyja, gausu gatvės maisto, mažų parduotuvėlių ir vietinių bei turistų. Taip pat galima užsukti į didžiulį netoliese esantį gėlių turgų Pak Khlong Talat, kuris veikia visą parą.

Vakaro pabaigai pasirinkite apsilankymą viename iš Bankoko sky barų. Tokių barų ant stogo Bankoke yra gausybė, o geriausių sąrašą (anglų k.) rasite čia: Best Rooftop Bars in Bangkok.

4 diena Bankoke

Paskutinė diena Bankoke labai priklauso nuo to, kiek laisvo laiko turite. Priklausomai nuo to, kurioje miesto vietoje esate apsistoję, kelionė į oro uostą gali nesunkiai trukti ir iki poros valandų, todėl laiko toliau tyrinėti Bankoką gali būti pakankamai nedaug.

Geriausia paskutinę dieną tiesiog praleisti apsirūpinant suvenyrais ir dovanomis namiškiams Čatučako savaitgalio turguje (jei lankotės savaitgalį), Sampeng turguje Kinų kvartale, Pratunam turguje arba MBK Center prekybos centre.