Bankokas - Tailando sostinė

Bankokas, Tailando sostinė, yra vienas didžiausių ir gyvybingiausių Pietryčių Azijos miestų. Mieste, taip pat žinomame kaip Angelų miestas ir Rytų Venecija, itin gausu lankytinų vietų, o taip pat galimybių apsipirkti, pavalgyti, pasimėgauti naktiniu gyvenimu ar tiesiog atsipalaiduoti.

Lankytinos vietos Bankoke

Bankokas yra didelis ir jame gausu lankytinų vietų, tarp kurių kažką sau ras bet kokių pomėgių keliautojas. Susipažinkite su TOP 10 lankytinų vietų, kurias tikrai verta pamatyti Bankoke.

Didieji rūmai ir Smaragdinio Budos šventykla (Grand Palace ir Wat Phra Kaew)

Didieji rūmai (Grand Palace) yra viena iš populiariausių Tailando lankytinų vietų, kurią tiesiog privaloma pamatyti lankantis Bankoke. Didieji rūmai yra įspūdingas pastatų kompleksas, įsikūręs Bankoko senamiestyje. Šie rūmai 150 metų buvo oficiali Tailando karalių rezidencija. Šiandien Didieji rūmai yra naudojami karališkoms ceremonijoms ir kitoms oficialioms funkcijoms.

Didieji rūmai (Grand Palace)

Wat Phra Kaew arba Smaragdinio Budos šventykla, yra laikoma svarbiausia ir švenčiausia budistų šventykla Tailande. Smaragdinis Buda, labiausiai Tailande garbinama Budos statula, yra saugoma Wat Phra Kaew šventykloje.

Wat Phra Kaew (Smaragdinio Budos šventykla)

Bankokas kasmet sulaukia milijonų turistų, o būtent Didžiųjų rūmų kompleksas yra vieta, į kurią visų pirma planuoja užsukti Tailando sostinės svečiai. Dėl šios priežasties visas kompleksas paprastai yra pilnas turistų, bet tai vis tiek yra nuostabi vieta apsilankyti svečiuojantis Bankoke pirmą kartą.

Šventyklos Bankoke

Bankokas yra turtingas savo budistine architektūra - mieste yra daugiau nei 400 tajų šventyklų, dar vadinamų "wat". Pačios populiariausios iš jų, kurias yra tiesiog būtina pamatyti besilankant Tailando sostinėje, yra Wat Phra Kaew (Smaragdinio Budos šventykla), Wat Pho (Gulinčio Budos šventykla) ir Wat Arun (Aušros šventykla).

Šventyklos Bankoke

Šios trys šventyklos yra pačios populiariausios ir gausiausiai turistų lankomos šventyklos Bankoke. Jei Bankokas jūsų kelionėje nėra tik trumpa stotelė ir planuojate jame praleisti šiek tiek daugiau laiko, aplankykite ir kitas iš įspūdingiausių šventyklų Bankoke sąrašo.

Kinų kvartalas (Yaowarat)

Kinų kvartalas, dažnai vadinamas Yaowarat, yra viena iš labiausiai autentiškų vietų Bankoke. Tai spalvingas ir egzotiškas Tailando sostinės kvartalas, išsidėstęs palei Yaowarat gatvę, su siauromis gatvelėmis, pilnomis prekystalių ir mažų parduotuvėlių. Klajodami po Kinų kvartalo gatves galite lengvai praleisti keletą valandų.

Kinų kvartalas (Yaowarat)

Parkai Bankoke

Net ir tokiam chaotiškam mieste, koks yra Bankokas, galite rasti žalių ramybės oazių, kuriose galima atsipalaiduoti, pasimėgauti ramybe ar pasportuoti gryname ore. Aplankykite vieną iš Bankoko Parkų ir atsipalaiduokite gryname ore arba prisijunkite prie vietinių pasirinkdami vieną iš aktyvaus laisvalaikio užsiėmimų.

Karaliaus Rama IX Parkas

Zoologijos sodai ir akvariumai Bankoke

Jei norite pamatyti egzotinius gyvūnus, Bankokas suteikia jums galimybę pamatyti dramblius, tigrus, krokodilus, gyvates ir netgi ryklius. Bankoke galite rasti didžiulį akvariumą SEA LIFE Bangkok Ocean World, interaktyvų safari parką Safari World, didžiausią pasaulyje Samut Prakano krokodilų fermą ir pasirodymus su gyvatėmis Gyvačių fermoje.

Daugiau informacijos apie tai, kokias galimybes sutikti gyvūnus siūlo Bankokas, rasite čia: Zoologijos sodai ir akvariumai Bankoke.

SEA LIFE Bangkok Ocean World

Muziejai ir galerijos Bankoke

Bankokas turi ką pasiūlyti ir meno bei istorijos gerbėjams. Jei mėgstate meną, apsilankykite vienoje iš Tailando sostinės meno galerijų, tokių kaip Bankoko Meno ir Kultūros Centras (BACC) ar Nacionalinė Galerija. Jei jus traukia istorija, muziejus po atviru dangumi Ancient Siam (Senovės Siamas) ir savo senoviniais eksponatais besididžiuojantis Eravano muziejus yra tikrai verti dėmesio.

 

Meno galerijos Bankoke

Nei vienas iš šių dalykų jūsų nedomina? Keliaukite į Art in Paradise arba Madame Tussauds muziejų ir puikiai praleisite laiką besifotografuodami su įspūdingais 3D paveikslais arba pasaulinio garso įžymybėmis.

Daugiau apie galimybes pasimėgauti menu ir istorija Tailando sostinėje skaitykite čia: Muziejai ir galerijos Bankoke.

Ką veikti Bankoke

Siam Niramit Šou

Siam Niramit Šou yra pasirodymas, kurį tiesiog privaloma pamatyti svečiuojantis Tailande, kadangi jis pristato Tailando istoriją ir kultūrą kvapą gniaužiančiu teatrališku pasirodymu. Jums patiks daugiau kaip 100 spalvingus kostiumus vilkinčių atlikėjų pasirodymas ant aukščiausios pasaulyje scenos (aukščiausias Gineso rekordų knygos išmatuotas prosceniumas). Bankokas yra vienas iš dviejų miestų, kuriame galima pamatyti Siam Niramit Šou. Šio šou pasirodymai taip pat vyksta Pukete.

Užsisakydami Siam Niramit šou bilietus internetu, šiuo reginiu galėsite pasimėgauti gerokai pigiau nei perkant bilietus kasose.

Siam Niramit Show

Pramogų parkai Bankoke

Bankokas siūlo ir gausybę pramogų visai šeimai. Praleiskit dieną su vaikais viename iš Bankoko pramogų parkų - pasirinkite Siam Park City ar Dream World ir tikrai puikiai praleisite laiką bepramogaudami.

Siam Park City

Muay Thai Live: The Legend Lives

Muay Thai Live yra įspūdingas kovos menų įkvėptas gyvas pasirodymas. Šio šou scenarijus yra pagrįstas tradiciniu Tailando boksu ir yra puikus senovės kultūros, dramos, neįtikėtinų kovos įgūdžių, akrobatikos, įspūdingų kovos menų ir net kovų kardais derinys. Po šio meniško pasirodymo galima pasilikti ir mėgautis tikromis Muay Thai kovomis.

Stebėkite šį fantastišką Muay Thai šou prekybos ir pramogų komplekse Asiatique the Riverfront pigiau, užsisakydami Muay Thai Live šou bilietus internetu.

Muay Thai Live: The Legend Lives

Muay Thai kovos stadione

Bankokas turi ką pasiūlyti ir tikriems kovos menų gerbėjams. Tikros Muay Thai kovos nuolat vyksta viename iš seniausių ir didingiausių bokso stadionų Tailande. Rajadamnern stadionas yra puiki vieta pasimėgauti viena iš įdomiausių Tailando tradicijų, nes šis stadionas itin populiarus tiek tarp vietinių, tiek ir tarp turistų. Per vieną vakarą turėsite galimybę pamatyti 9 skirtingas Muay Thai kovas. Būkite pasiruošę triukšmingai palaikyti kovotojus su minia tajų apie 4 valandas, jei nenuspręsite pabėgti anksčiau.

Prisijunkite prie minios ir stebėkite Muay Thai kovas pigiau – užsisakykite Muay Thai kovų Rajadamnern stadione bilietus internetu.

Muay Thai kovos Rajadamnern stadione

Masažai Bankoke

Kaip ir visas Tailandas, Bankokas yra puiki vieta pasimėgauti masažu. Didžiuliame mieste rasite daugybę įvairius masažus siūlančių vietų, nuo pigių masažo salonų iki prabangių SPA centrų - tiesiog pasirinkite tinkamiausią variantą pagal savo biudžetą.

Health Land Spa yra vienas iš populiariausių spa centrų Bankoke, siūlantis aukščiausios kokybės paslaugas. Tailando sostinėje yra 7 šio spa centrų tinklo filialai, todėl galite pasirinkti jums patogiausią. Rezervuokite savo apsilankymą Health Land Spa internetu ir galėsite apsilankyti viename iš geriausių Bankoko masažo salonų nepermokėdami.

Masažai Bankoke

Apsipirkimas Bankoke

Bankokas yra ta vieta, kur randamas itin platus apsipirkimo vietų pasirinkimas - nuo didžiųjų, modernių, kondicionuojamų prekybos centrų iki garsiųjų šurmuliuojančių gatvės turgų. Visada galite keliauti į vieną iš didžiausių pasaulyje ir turistų bei vietinių itin gausiai lankomą Čatučako savaitgalio turgų arba galite pasirinkti labiau vietinę apsipirkimo patirtį viename iš Bankoko naktinių turgų ar plaukiojančių turgų.

Geriausių Bankoko turgų sąrašą rasite čia: Bankoko turgūs – TOP 10 geriausių turgų Bankoke.

Čatučako savaitgalio turgus

Čatučako savaitgalio turgus (Chatuchak Weekend Market), taip pat vadinamas Jatujak Market, yra vienas iš didžiausių savaitgalio turgų pasaulyje, apimantis 27 hektarų plotą. Turguje yra daugiau kaip 15.000 prekystalių, suskirstytų į 27 zonas ir parduodančių įvairiausias prekes vietinėmis kainomis. Čatučako savaitgalio turgus yra labai populiarus tarp tajų ir turistų, kiekvieną savaitgalio dieną pritraukiantis daugiau nei 200.000 lankytojų. Turguje galite rasti beveik viską, apie ką galite pagalvoti, todėl tai yra geriausia vieta dovanoms pirkti visame Bankoke.

Čatučako savaitgalio turgus

Bankoko Naktiniai Turgūs

Bankokas yra miestas, kuriame prekyba nesustoja ir naktį. Norėdami apsipirkimu mėgautis kaip vietiniai ir ne tik nebrangiai apsipirkti, bet ir smagiai praleisti vakarą, aplankykite vieną iš šių Bankoko naktinių turgų.

JJ Green

Bankoko Plaukiojantys Turgūs

Tailando plaukiojantys turgūs yra ko gero labiausiai fotografuojama šalies įžymybė. Apsilankymą plaukiojančiame turguje verta įtraukti į savo Tailando kelionės planą, kadangi apsilankymas jame padės ne tik apsipirkti europiečiams neįprastu būdu, bet ir leis kur kas artimiau susipažinti su Tailando kultūra. Bankokas ir jo apylinkės tikrai turi ką pasiūlyti - savaitgalį aplankykite vieną iš Bankoke esančių plaukiojančių turgų.

Bang Nam Pheung plaukiojantis turgus

Prekybos centrai Bankoke

Jei mėgstate apsipirkti stilingai, Bankokas tam yra puikiai tinkama vieta, nes čia yra didžiulis pasirinkimas prekybos centrų, kuriuose galite rasti geriausias mados parduotuves, visus garsiausius pasaulinius prekės ženklus, specializuotas parduotuves ir įvairiausias dizainerių sukurtas prabangias prekes.

Prekybos centrai Bankoke

Nepamirškite, kad Tailande prekyba ir maistas yra visada šalia, todėl beapsipirkinėjant būtinai nepamirškite išbandyti ir vietinių gardumynų. Geriausia vieta pigiai pavalgyti apsipirkinėjant Bankoke yra Pier 21 Food Court prekybos centre Terminal 21.

Naktinis Bankoko gyvenimas

Bankoko naktinis gyvenimas yra viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl žmonės mėgsta aplankyti Tailando sostinę. Naktinis gyvenimas čia yra įvairus ir nepamirštamas, nes visi gali rasti kažką pagal savo skonį.

Khao San Road

Khao San Road yra nedidelė gatvė ir istorinio turistinio rajono centras, esantis netoli Bankoko senamiesčio. Khao San Road yra labiausiai koncentruotas turistinis rajonas Tailande, kuriame keliautojai iš visų pasaulio kampelių susitinka aptarti savo keliones arba tiesiog užsuka gerai pasilinksminti. Sutemus Khao San Road atgyja, kai turistai užpildo gatvę ir daugybę joje esančių restoranų bei barų.

Khao San Road

Raudonųjų Žibintų Kvartalai

Įžymybių lankymas, apsipirkimas ir atsipalaidavimas ne tai, ko trokštate?..

Bankokas turi ir siautulingąją pusę bei yra gerai žinomas dėl savo naktinių pramogų ir go-go barų. Bankoke yra 3 pagrindiniai raudonųjų žibintų kvartalai: Soi Cowboy, Nana Plaza ir Patpongas.

Soi Cowboy

Transvestitų šou

Apsilankymas transvestitų šou kabarete Tailande yra unikali patirtis. Transvestitų kabaretų galima rasti visose turistinėse vietovėse, tokiose kaip Puketas, Ko Samujis, Pataja, o Bankokas taip pat nėra išimtis. Transvestitų kabaretas yra spalvingas muzikos ir šokio pasirodymas, atliekamas talentingų artistų, kurį tikrai smagu stebėti. Trys populiariausi transvestitų šou kabaretai Bankoke yra: Calypso CabaretPlayhouse Magical Cabaret ir Golden Dome Cabaret Show.

Daugiau apie transvestitų šou kabaretus Tailando sostinėje skaitykite čia: Transvestitų šou - kabaretai Bankoke.

Calypso Cabaret Bangkok Show

Kur pavalgyti Bankoke

Bankokas yra tiesiog nuostabi vieta keliaujantiems gurmanams, kadangi čia nesudėtingai galima rasti begalę vietų, kur skaniai pavalgyti. Mūsų aplankytos vietos pavalgyti Bankoke gali padėti išsirinkti kažką tikrai ypatingo.

Kur pavalgyti Bankoke

Keliaujantiems į Tailandą pirmą kartą naudinga susipažinti su patiekalais, kuriuos būtina išbandyti Tailande, ir vaisiais, kurių turėtumėte paragauti Tailande.

Užsisakyti Tailando virtuvės patiekalus atrodo kaip rimtas iššūkis? Perskaitykite mūsų Tailando gatvės maisto gidą: Kaip užsisakyti makaronus Tailande ir nustebinkite vietinius savo žiniomis.

Kur apsistoti Bankoke

Bankokas pasižymi itin plačia apgyvendinimo įstaigų įvairove. Nakvynei vietą galite rinktis iš nuo vos keletą eurų tekainuojančių hostelių iki prabangiausių 5 žvaigždučių viešbučių. Jei ieškote viešbučio Bankoke ir svarstote, kuriame Tailando sostinės rajone yra geriausia apsistoti, pasinaudokite mūsų patarimais: Viešbučiai Bankoke – Kuriame Bankoko rajone apsistoti?

Kai nežinote, kokį viešbutį Bankoke pasirinkti, turbūt pati pirma rekomendacija būtų pasirinkti vieną iš Bankoko viešbučių su baseinu ant stogo ir po įspūdžių kupinos dienos Tailando sostinėje panirti į gaivinantį baseino vandenį bei mėgautis įspūdinga Bankoko panorama. 20 geriausių Bankoko viešbučių su baseinu ant stogo rasite čia: Geriausi Bankoko viešbučiai su baseinu ant stogo.

Bankokas yra didžiulis miestas ir kelionė iš vieno jo galo į kitą gali trukti labai ilgai, ypač piko metu, todėl išsirinkti tinkamą rajoną apsistojimui yra ypatingai svarbu - apsigyvenę patogioje vietoje galite sutaupyti nemažai laiko ir jį praleisti pažindami miestą, o ne užstrigę eismo spūstyse. Turėtumėte rinktis Viešbutį Sukhumvit rajone jei norite apsistoti miesto centre, iš kur viešuoju transportu lengvai pasiekiami visi svarbiausi miesto rajonai. Šiame rajone yra daug lankytinų vietų, restoranų, prekybos centrų ir įvairiausias pramogas siūlančių vietų. Viešbutį Sukhumvit rajone rasite čia: Viešbučiai Sukhumvit rajone.

Hotels in Sukhumvit

Kita populiari vieta apsistoti yra Khao San Road. Šiame rajone galima rasti daug nebrangių vietų apsistoti - ieškokit čia: Khao San Road.

Daugiau vietų, kur apsistoti Bankoke rasite čia: Bankoko viešbučiai Booking.com arba Bankoko viešbučiai Agoda.com.

Booking.com

Transportas Bankoke

Viešasis transportas

Bankokas šiuo metu yra aptarnaujamas trimis greitojo tranzito sistemomis: viršžemine BTS Skytrain sistema, požemine MRT Metro sistema ir Airport Rail Link sistema. Šias sistemas miesto viešojo transporto tinkle papildo autobusai, leidžiantys pasiekti ir nuošalesnius rajonus. Norėdami po miestą keliauti egzotiškiau, rinkitės kelionę maršrutine valtimi Bankoko kanalais arba sėskite į vieną iš pagrindine miesto upe kursuojančių Chao Phraya Express Boat maršrutinių laivų.

Plačiau apie Bankoko viešąjį transportą skaitykite čia: Viešasis Transportas Bankoke - kaip juo naudotis

Transportas Bankoke

Oro uostai

Bankokas turi du tarptautinius oro uostus - Suvarnabhumi oro uostą (BKK) ir Don Muang tarptautinį oro uostą (DMK). 

Suvarnabhumi oro uostas – pagrindinis Bankoko ir viso Tailando skrydžių mazgas, dažniausiai naudojamas standartinių (pilno aptarnavimo) skrydžių bendrovių vietiniams, regioniniams ir tolimiesiems skrydžiams. 

Don Muang oro uostas – antrasis Bankoko oro uostas, daugiausiai naudojamas pigių skrydžių oro bendrovių, sujungiant sostinę su visais Tailando regionais ir kitomis Pietryčių Azijos valstybėmis.

Kurį Bankoko oro uostą pasirinkti planuojant kelionę į Tailando sostinę? Skaitykite čia: Bankoko oro uostai - kurį pasirinkti?

Skrydžių iš Lietuvos į Tailando sostinę pasiūlymus galite rasti čia: Skrydžiai iš Vilniaus į Bankoką.

Suvarnabhumi oro uostas (BKK)

Autobusų stotys

Bankokas turi 3 pagrindines autobusų stotis, o pasirinkti jums tinkamą turite pagal tai, kuria kryptimi vykstate.

Bankoko Rytinės (Ekkamai) autobusų stoties autobusai ir mikroautobusai kursuoja į miestus Rytų Tailande, tokius kaip Rajongas, Čonburis, Tratas, Čantaburis, ir turistines vietas, tokias kaip Pataja, Sriracha, Sattahip, Ko Čangas ir Ko Sametas

Bankoko Šiaurinės (Mo Chit) autobusų stoties autobusai ir mikroautobusai išvyksta į vietoves Šiaurės Tailande (ČiangmajųSukotajųČiangrajų), Šiaurės Rytų Tailande ir į keletą centrinių ir rytinių vietovių, tokių kaip AjutajaLopburis, Čonburis (įskaitant Patają), Tratą (įskaitant Ko Čangą) ir t.t.

Bankoko Pietinės (Sai Tai Mai) autobusų stoties autobusai ir mikroautobusai išvyksta į vietoves Pietų Tailande (PuketąKrabįHua Hiną, Surat Tanį) ir Centriniame Tailande (Kančanaburį, Samut Songkhramą).

Bankoko Ekkamai autobusų stotis

Traukinių stotys

Bankoko Hua Lamphong geležinkelio stotis yra svarbiausia traukinių stotis ne tik sostinėje, bet ir visame Tailande. Visos Tailando traukinių linijos prasideda ir baigiasi Bankoko geležinkelio stotyje, išskyrus vieną. Geležinkelio linija, vedanti į Kančanaburį prie Kwai upės, prasideda ir baigiasi Thonburi geležinkelio stotyje, kuri yra Mažajame Bankoke (Bangkok Noi) kitoje Chao Phraya upės pusėje.

Bankoko geležinkelio stotis (Hua Lamphong)

Daugiau naudingų patarimų, kaip naudotis transportu Bankoke, rasite čia: Bankoko transportas.

Tvarkaraščiai ir bilietai

Skrydžius iš Bankoko į Tailando salas ir kurortus bei kitus Tailando regionus populiariausiomis kryptimis galite rasti čia:

Transporto tvarkaraščius kelionėms iš Bankoko į kitas Tailando vietoves rasti ir bilietus įsigyti galite pasinaudodami šia paieškos forma.

Orai Bankoke

Nuo lapkričio iki gegužės Bankokas dažniausiai mėgaujasi sausais orais, su itin nedidele lietaus tikimybe. Sausasis sezonas Bankoke išskiriamas į vėsųjį sezoną (nuo lapkričio iki vasario) ir karštąjį sezoną (nuo kovo iki gegužės), kuomet temperatūra gali kartais pasiekti ir iki 40°C.

Lietaus sezonas Bankoke tęsiasi nuo gegužės iki lapkričio. Sezono pradžioje lietus dažniausiai pasirodo kaip trumpos liūtys, trunkančios valandą ar dvi. Lietaus sezonui įsigalint, lietus tampa pastovesnis ir stipresnis, piką pasiekdamas rugpjūtį ir rugsėjį.

Vėsusis sezonas, besitęsiantis nuo lapkričio iki vasario, yra pats geriausias laikas apsilankyti Bankoke.

Detalesnę informaciją apie orus Bankoke rasite čia: Orai Bankoke.

Laikas Bankoke

Bankokas ir visas Tailandas yra UTC+7 laiko juostoje. Tai reiškia, jog laikas Bankoke nuo Lietuvos laiko skiriasi 4 valandomis vasaros laiko galiojimo metu ir 5 valandomis mūsų šalyje įvedus žiemos laiką (Bankoko laikas yra vėlesnis, t.y. kuomet Lietuvoje yra 13 valandų, Tailande būna 17 valanda vasarą arba 18 valanda žiemą).